Sağlık Müdürlüğünde Amirinin İşe Geç Gelmesine Tutanak Tutan Memura Mahkemeden Cevap

Amirin, hakkında yapılan idari işlemi Mahkemeye götürmesinin ardından yargı kararını vererek, ast bir memurun amirine tuttuğu tutanağı yok hükmünde kabul etti.

Sağlık Müdürlüğünde Amirinin İşe Geç Gelmesine Tutanak Tutan Memura Mahkemeden Cevap

İzmir'de meydana gelen olayda amirlerinin mesai saatine uymadığını tutanakla tespit eden sağlıkçıların ilgili tutanağı işleme koymasının ardından Sağlık Müdürlüğü amire dispilin cezası verdi.

TIKLAYIN

Konuyu İzmir İdare Mahkemesine sendika aracılığı ile götüren amir, 1. derece mahkemenin cezayı onaması üzerine  İzmir Bölge İdare Mahkemesi 2. İdari Dava Dairesine istinaf başvurusunda bulundu.

Mahkeme; Amiri denetleme yetkisi olmayan ve amirin astı konumunda bulunan çalışanlar tarafından tutulan tutanaklar gerekçe gösterilerek verilen disiplin cezasında yasaya ve hukuka uyarlık bulunmadığı gerekçesi ile ilk derece mahkemesi kararını kaldırarak disiplin cezasının iptaline karar verdi. 

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 08:55

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER