Sağlık Müdürlüğü, Hastane Kantinleri Fahiş Fiyatları İddiasını Yalanladı

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü, Çorum’da yayın yapan bir haber sitesinde yayınlanan “Hastanelerde işletilen büfe,kantin ve çay ocağı gibi yerlerdeki fahiş fiyatlar giderek artıyor.Kimse bu duruma dur demiyor…”konulu haber üzerine açıklama yaparak,yapılan denetimlerde esnaf Odalarınca gönderilen “Pastane ve Kafeteryalar için Fiyat Tarifesi” ile kantin fiyat listesinin karşılaştırıldığını ve mevcut fiyatların tarifeye denk veya tarifenin altında olduğu görüldüğünü bildirdi.

Sağlık Müdürlüğü, Hastane Kantinleri Fahiş Fiyatları İddiasını Yalanladı

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama şöyle :

17 Temmuz 2019 tarihinde bir haber sitesinde yayınlanan “Hastanelerde işletilen büfe,kantin ve çay ocağı gibi yerlerdeki fahiş fiyatlar giderek artıyor.Kimse bu duruma dur demiyor…”konulu haber üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 03.07.2017 tarihinde ihalesi yapılan,16.08.2017 tarihinde yüklenici ile sözleşmesi imzalanan Hastanemiz kantin / kafeterya işletmesi 02.09.2017 tarihinde 3 (üç) yıl süreyle faaliyete başlamıştır.

Kantin / kafeterya işletmesi hastanemizin zemin ve -1. Katında toplam 420  alanda hizmet vermektedir. Yemek pişirme alanı olarak da 30  lik alanla birlikte toplam 450 alan kullanılmaktadır.

TIKLAYIN

Hastane Başhekimliğimiz tarafından “Kiralık Yerlerin İncelenmesi ve Yer Teslim Komisyonu” oluşturulmuştur.  Bu komisyon tarafından düzenli olarak sözleşme hükümleri gereği denetimler yapılmaktadır.

Yapılan denetimlerde görülen eksik ve noksanlıklar ile idaremize ulaşan yazılı ve sözlü şikâyetler, bu komisyonumuz tarafından denetlenerek gerekli yükleniciye yazılı ikazlar ve eksikliklerin giderilmesi noktasında yine gerekli takipler yapılmaktadır.

Yüklenici firma ile hastanemiz idaresinin uyuşmazlık konuları, Çorum İl Sağlık Müdürlüğüne bildirilmiş olup idari işlemler Çorum İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülmektedir. İdaremize ulaşan şikâyetler içerisinde en yoğun şikâyet konusunun fiyatların yüksekliği olduğu bilinmektedir.

Bununla ilgili yapılan sözleşmenin ilgili maddesinde “Kiralanan yerde sunulan mal ve hizmet bedelleri piyasa koşullarına uygun olarak belirlenecek ve idarenin bu husustaki talepleri kiracı tarafından dikkate alınacaktır.” denilmektedir.

İdaremizce piyasa fiyatların belirlenmesi için hem 2018, hem de 2019 yılında Çorum Esnaf ve Sanatkârlar Odasıyla yazışma yapılarak onaylı güncel fiyat listeleri alınmıştır. Odalarca gönderilen “Pastane ve Kafeteryalar için Fiyat Tarifesi” kantin fiyat listesi ile karşılaştırılmış ve mevcut fiyatların tarifeye denk veya tarifenin altında olduğu görülmüştür.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 22:17

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER