Sağlık İl Müdürüne Şok Suçlama! İhale PKK sempatizanına mı verildi?

Dr. Selçuk Yücesan, Ordu'da yaptığı uygulamalar ve ihalelerle adından sıkça söz ettiren Sağlık İl Müdürü Dr. Ergün Yanmaz'a, 5 ayrı ilçedeki inşaat işleri ihalesini ve ihaleyi alan şirketin kurucusunun 2015 ve 2016 yılına ait PKK destekçisi paylaşımlar yapan H. U. olup olmadığını sordu.

Güncel 23.02.2019, 19:17 23.02.2019, 19:17
Sağlık İl Müdürüne Şok Suçlama! İhale PKK sempatizanına mı verildi?

İhale PKK sempatizanına mı verildi?

İl Sağlık Müdürü tarafından yapılan ve 37.800.000 TL bedel ile Van Merkezli Ilıcak Proje isimli firmaya verilen, 5 ayrı ilçedeki inşaat işleri ihalesi ve ihale hakkındaki soru işaretlerini daha önce paylaştığını hatırlatan Yücesan, bahse konu firma yer teslimi yapılmak suretiyle inşaatlara başlamış. Bir de Hizan/Bitlis adresli bir alt yüklenici (Taşeron) getirdiği söyleniyor. Taşeron firma isminin Bozooğlu İnş. A.Ş. olduğu iddia ediliyor. Şirketin kurucusu Ticaret Sicil Kayıtlarında H. U. isimli şahıs olarak gözüküyor." dedi.

TIKLAYIN

Yücesan, İl Sağlık Müdürü'ne, Van'da görevli olduğu dönemde, PKK destekçisi paylaşımlar yapan H. U.'nun kurucusu olduğu şirkete ihale verip vermediğini sorarak şunları kaydetti; "

"İhale kime verildi?"

Bu bilgiler ışığında İl Sağlık Müdürü ve İl Valisi'ne sorularımızı soralım; "Bozooğlu İnş. A.Ş. şu an, ihaleyi alan Ilıcak Proje firmasının taşeronu olarak İl Sağlık Müdürlüğü inşaat işlerini yürütmekte midir? Bilgi doğru mudur? Ordu Sağlık Müdürlüğü'nde taşeronluk yapan Bozooğlu İnş. A.Ş. firması, aşağıda ticaret sicil gazetesinde kayıtlı olan firma ile aynı mıdır? Eğer her ikisi de aynı firma ise, Bozooğlu İnş. A.Ş. kurucusu ve yetkilisi gözüken H. U., Ordu Sağlık Müdürlüğü'nde taşeronluk yapan bahse konu firmanın kurucusu ve yetkilisi midir? Bahse konu Hüseyin Uçak, aşağıda 2015 ve 2016 yılına ait PKK destekçisi paylaşımlar yapan H. U., Facebook hesabının ve aşağıdaki paylaşımların sahibi olan kişi midir? Sorularım hakkında, incelemeye değer bulunursa şayet, bilemiyorum, gerekli tahkikatler yapılarak, doğruluğunun yanlışlığının araştırılmasını ve sonucu hakkında kamuoyunun bilgilendirilmesini şahsım ve Ordu Kamuoyu adına talep ediyorum."

Kaynak:http://www.hayatgazetesiordu.com/guncel-haberleri/saglikta-bir-soru-isareti-daha.html

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-6
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?