Sağlık çalışanına hastanede saldırı

Sivas'ta ATT olarak görev yapan Ertem Yüksel'e hasta yakını tarafından şiddet uygulandığı iddia edildi. Edinilen bilgiye göre ATT Ertem Yüksel'in sol gözüne darbe aldığı ve şüphelinin olayın ardından polis karakoluna götürüldüğü öğrenildi.

Güncel 26.03.2019, 00:27 26.03.2019, 12:17
Sağlık çalışanına hastanede  saldırı

Olay akşam saatlerinde Sivas Numune Hastanesinde meydana geldi. ATT olarak görev yapan Ertem Yüksel ambulansla aldıkları hastayı hastaneye götürdükleri sırada o sırada hastanede bulunan M.A ambulansa gelerek babasının hasta olduğunu ve gidip onu almalarını istedi. ATT Erdem Yüksel ise şu an da bir yere gidemeyeceğini 112 yi araması gerektiğini önerdi. Buna sinirlenen beyefendi M.A Yüksel'e saldırarak gözüne yumruk attı. Sol gözüne aldığı yumruk ile hastanede tedavi altına alınırken şüpheli M.A ise ifadesine başvurmak üzere polis karakoluna götürüldü. 

Olay neticesinde Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Adem Yaşin ve Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Kürşat Öksüm sağlık personeline yapılan saldırıyı kınadılar. Yaşin olay sonrası ATT Erdem Yüksel'i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti. Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Kürşat Öksüm ise sağlık personeline yönelik yapılan bu insanlık dışı davranışların kendilerini çok üzdüğünü söyledi. Olayı kınadığını tüm kesimleri sağlıkçılara karşı daha duyarlı olmaya davet etti.

– Sağlık-Sen’den kınama

TIKLAYIN

Sağlık-Sen Sivas Şube Başkanı Adem Yaşin, sağlık personeline saldırıyı kınadı.

Yaşin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, olayın ardından ATT Erdem Yüksel’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret ettiğini söyledi. Yüksel’e acil şifalar dileyen Yaşin, “Bu şiddet olayları artık sağlık çalışanlarının canına tak etmiş ve motivasyonunu çok aşağılara çekmiştir. Gün geçmiyor ki bu tür olaylara tanık olmayalım.” dedi.

Sağlık Bakanlığından şiddet olayları ile ilgili ivedilikle çalışma beklediklerini dile getiren Yaşin, “Sahada şiddet görerek görev yapmaya devam etmek insanlık dışı bir muameledir. Bir de yaptığımız işin kutsallığı hiçe sayılmış oluyor.” diye konuştu.

Yaşin, sağlık çalışanlarına yönelik bu tür şiddet olaylarının son bulmasını arzuladıklarını ifade etti. 

Site yönetimi olarak vahim olayı kınıyor meslektaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
ankara il sağlık 2 yıl önce
Türk Sağlık Seni tebrik ediyorum şiddet görenin yanında duruyor. Ankara İl Sağlık Müdürülüğündeki Darp olayında bizzat Sağlık Sen Şube Başkanı olayı örtbas ediyor. Farklı sendikacılık anlayışı. Bravo.
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?