Sağlık Bakanlığında Neler Oluyor?

663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle kurulan Sağlık Geliştirilmesi Genel Müdürlüğüne 2019 Mayıs ayı içerisinde atanan Doç. Dr. Ayhan Uludağ görevden alındı.

Güncel 03.09.2019, 11:26 08.09.2019, 11:00
Sağlık Bakanlığında Neler Oluyor?

Sağlık bakanlığından değişim rüzgarı devam ediyor.

663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulan Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğüne 2019 yılı mayıs ayı içerisinde atanan Doç Dr Ayhan Uludağ Genel Müdürlük görevinden ayrıldı. Doç Dr Ayhan Uludağ’ın görevinden neden ayrıldığı bilgisine ulaşılamadı.

Siyaset ve ekonomide sürekli istikrardan bahsettiğimiz son dönemde bürokraside sık yaşanan üst yönetim değişiklikleri dikkat çekmektedir.

SAĞLIĞIN GELİŞTİRİLMESİNİN GÖREVLERİ NELERDİR?

Sağlığın korunması ve geliştirilmesine yönelik eğitim ve araştırma faaliyetleri ile ulusal ve uluslar arası programların koordinasyon sürecinden sorumlu olan Genel Müdürlük aynı zamanda Sağlık Bakanlığının Kurumsal iletişiminin sürdürülmesi sürecinden de sorumludur.  Sağlık Politikası kuruluna politika belirlemeyle ilgili gerekli bilgi ve belgeleri sunan Genel Müdürlük politika oluşturma sürecinde de Sağlığın geliştirilmesine ilişkin öneri ve teklifleri hazırlamaktadır.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

GENEL MÜDÜR NEDEN GÖREVDEN ALINDI

3,5 ay gibi çok kısa bir süre içerisinde bir Genel Müdürün görevden ayrılması ya atanmasının yada alınmasının isabetsiz olduğunu gösterir. Kamu hizmetlerinde sürekliliğin kararlılığın önemi göz önüne alındığında sık yaşanan görev değişiklikleri hizmetlerde aksaklığa yol açacağı açıktır.

Tüm Bakanlıklarda görevden alınmayla ilgili idari ve hukuki bir neden olmaksızın yapılan bu tasarruflar hizmetin akamete uğramasına neden olabilmektedir.

Sağlık Bakanlığında Kısa bir süre önce Hukuk ve Mevzuat işleri Genel Müdürü ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı görevden alınmıştı.

Dr. Hakkı Görsöz görevinin başında olduğuna dair Sağlık Bakanlığının sitemize özel açıklamasını okumak için  tıklayınız.

Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürü gibi, Hukuk ve Mevzuat işleri Genel Müdürü ile Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı alındıkları bu görevlere kısa bir süre önce getirilmişlerdi.

Aynı Bakan döneminde Sağlık Bakanlığında yaşanan üst yönetiminde yaşanan sık değişiklikler dikkat çekmektedir.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?