Sağlık Bakanlığı Güvenlik Soruşturmasını Neden Uzatıyor? Yeni Mağduriyetler Kapıda!

Kariyer meslekleri olarak tanımlanan ünvanlar ile koruma güvenlik görevlileri ve askeri, emniyet, istihbarat teşkilatlarında çalışacak olanlar için yapılan güvenlik soruşturması FETÖ hain saldırısından sonra Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan ve çalışacak olan tüm ünvanlar için yapılmaya başlanmıştır. Bu konuda Kamunun titiz ama hantal çalışması ve yoğun iş yükü bir araya geldiğinde bir çok aksaklık ve gecikmelerde yaşanmış ve yaşanmaya devam etmektedir. 

Güncel 16.03.2019, 14:51 17.03.2019, 01:38
Sağlık Bakanlığı Güvenlik Soruşturmasını Neden Uzatıyor? Yeni Mağduriyetler Kapıda!

Sağlık Bakanlığı'nın güvenlik soruşturmaları konusunda diğer Bakanlıklara nazaran daha efektif olduğu söylensede, özellikle 900 kişinin uzun zamandır beklediği ( 14.03.2019 tarihinde 320 kişinin soruşturması karar bağlandı) güvenlik soruşturması konusunda çözüme gidememiş, bununla beraber büyük mağduriyetlerede sebebiyet vermiştir.

Hali hazırda yapılan güvenlik soruşturmalarında maalesef hakkında yargı kararı olup olmadığına bakılmadan, istihbari nitelikte diyebileceğimiz bir çok bilgiye itibar edildiği bilinmektedir. Bununla beraber bir çok haksız uygulamada ortaya çıkmaktadır. Öyleki adli makamlarda yada güvenlik kuvvetlerinin yaptığı işlemlerde suç olarak isnat edilen yargılanma veya ifade vermeler bile güvenlik soruşturmasının olumsuz çıkmasına yol açmaktadır. 

TIKLAYIN

Dün tarihli yayınladığımız ve kaynağı konusunda pek çok soru aldığımız, haber merkezimiz tarafından Bakanlık nezninde istihbari araştırmalarımız sonucunda elde ederek paylaştığımız haberimizde, çeşitli ünvanlarda 320 kişinin, 14 Mart 2019 tarihinde toplanan Sağlık Bakanlığı Güvenlik Soruşturması Komisyon kararıyla göreve dönecekleri, atamalarının yapılacağı bilgisini ziyaretçilerimizle paylaştık. İlgili haber için tıklayınız320 kişinin dışında kalan yaklaşık 600 kişinin güvenlik soruşturması sürecinin ne zaman tamamlanacağı konusunda herhangi bir takvim belirlenmediği için bu konu hakkındaki belirsizlik devam etmekte, mevcut mağduriyetlere her geçen gün bir yenisi eklenmeyede devam edilmektedir. 

Sağlık Bakanlığı Güvenlik Soruşturması Komisyonunu bu vesileyle tekrar göreve davet ediyor, kalan 600'e yakın kişinin güvenlik soruşturmalarınında ivediklikle karara bağlanması gerektiğini tekrar hatırlatmak istiyoruz.

Saygılarımızla..

SaglikPersoneliHaber.Net 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (5)
Eymen Şölen 2 yıl önce
Saglık bakanlıgına 2018/5 atamasıyla atandım 9 aydır güvenlik sorusturmamın bitmemesi nedeniyle göreve başlayamoyorum ve hem maddi hem manevi olarak çok yıprandım artık bu surecın bitmesini istiyorum
Songül ATLI 2 yıl önce
2018/5 Agiz ve diş sağlığı teknikeri olarak atandım 9 aydır guvenlik soruşturmasının sonuçlanmamasından dolayı maddi ve manevi çok zor durumdayiz güvenlik soruşturmasînın secimden önce bitmesini istiyoruz.artik hastalarımıza kavuşmak istiyoruz.psokolojikmen çökmüş durumdayiz. Ne olur artik bitsin.mağduruz mağduruz mağduruz...
Zeliha 2 yıl önce
2018/5atAmasiyla atandım ve atandım mi diye tereddüt yaşıyorum 9ay oldu hale bı haber yok .maddi manevi çok yoruldum bir an evvel magduriyetimizin giderilmesini istiyoruz
Kübra Sabun 2 yıl önce
Sağlık bakanlığına 2018/5 ile atandım.9 aydır güvenlik soruşturmam tamamlanmamış olup maddi manevi mağduriyet yaşamaktayım. Artık bu magduriyetimize son verilmesini istiyorum.
Sinem 2 yıl önce
Bu güvenlik sorusturmalarinin bitmesi için illa birilerinin ölmesi mi gerekiyor dayanacak gucumuz kalmadi yaa bir suriyeli kadar da mi degerimiz yok kendi ulkemizde. bunca genci surundurerek ne yapılmaya çalışılıyor?
-4°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?