Sağlık Bakanı Koca'dan halk ozanının tedavisine destek

Sivaslı halk ozanı Muhlis Akarsu tarafından bugün twittar'da yapılan paylaşımla, arkadaşı yine ünlü halk ozanlarından Ali Nurşani'nin oğlu Engin Nurşani için yaptığı yardım çağrısı videosunu yayınladı. Sesini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan genç şarkıcının babası Aşık Ali Nurşani de gırtlak kanserine yakalanıp sesini kaybetmişti. Babasıyla aynı kaderi yaşayan Engin Nurşani’nin ameliyat için 200 bin TL'ye ihtiyacı var.

Güncel 29.07.2019, 02:25 29.07.2019, 15:23
Sağlık Bakanı Koca'dan halk ozanının tedavisine destek

Kısa sürede ilgi gören ve hızla paylaşılan video, binlerce kişi tarafından gündemde tutulunca, yardım çağrısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya kadar ulaştı. Bakan Koca, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı paylaşımda, gırtlak kanseri teşhisi konulan ve tedavisi için yardım talebinde bulunulan halk ozanı Engin Nurşani'ye gerekli desteğin verileceğini açıkladı

Muhlis Akarsu tarafından yapılan paylaşımda, "Büyük Akarsu ailesi Nurşani Baba’mızın bir ricası var hepimizden. Oğlu Engin Nurşani’nin yakalandığı hastalığın tedavisi için maddi desteğe ihtiyaç olduğunu söylüyor. Gerekli kurumlardan izin alınarak bir yardım kampanyası düzenlemeliyiz. Biz bu zamanlar için varız." açıklaması yapılarak aşağıdaki video paylaşıldı.

Engin Nurşani tarafından yapılan yardım çağrısı;

Gırtlak kanseri nedeniyle bir süre önce sesini kaybeden halk ozanı Aşık Ali Nurşani, aynı hastalığa yakalanan ve kendisi gibi ozan oğlu Engin'in tedavisi için sosyal medyadan yardım talebinde bulundu.

Kısa sürede ilgi gören ve hızla paylaşılan video sonunda Dr. Fahrettin Koca'ya ulaştı ve Bakan Koca, "Değerli halk ozanımız için gerekli işlemler bakanlığımızca başlatılmıştır. Hassasiyetinize ve halkımızın ozanımız için verdiği desteğe ayrıca teşekkür ederim." paylaşımında bulundu.

ENGİN NURŞANİ KİMDİR?

HALUK LEVENT'DE DEVREYE GİRDİ

TIKLAYIN

Ünlü sanatçı Haluk LEVENT'de konuyla ilgili paylaşım yaparak sorunun çözüldüğünü dile getirdi. Levent, "Önemli duyuru.. Arkadaşlar dün akşam Sağlık Bakanı sayın @drfahrettinkoca  nın devreye girmesi sonucu sorun çözüldü. Az önce Engin kardeşimizin eşi Dilek ile görüşme gerçekleştirdik. O da teşekkürlerini sunuyor hepinize. Lütfen hesap numarası paylaşmayalım." dedi

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Özlem gül 1 yıl önce
Keşke bizde ünlü olsaydık arkamız kalın olsaydı enginbey gibi nice durumu dahakötü insanlRvar bilinmeyen üzüldük evet neyapalım Allahtan geldi ben 4yıldır eşimle sınavgörüyorum sBır çok önemli benimeşim emekliolamıyor sgk,günüazdiye mideyok bağırsakları kan pıhtıattı kaserimesi oldu 4çocuk kimsemyok evkira kendim diyabetim başbakana cumhurbaşkanına sağlı bakanlığına 100,cemektup yadım neçare engibeye öğledeyil herkapı açıldı biz ozandeğiliz zengin arkamız boş Allah büyüktür düşenin dostu Allah çalmadıkkapı bırakmadım yardım için sedT pekere bile50 mektup yazdım oda oralı olmadı şansevim kira4çocuk kızımızın düğüngünü babası yoğunbakıma gidi çaresi ümityok herşeye hazırlıklıolundediler bekledi 42gün dile kolay yaşDıklRım çok ağır wCı özetin özeti anlatsa kelimeler yetmezya yaben neyapayım kas erimesi oldu mamalar kansulandırıcı iyneler neyse onu ciğer günlük yumurta bıldırcın yumurtası kesinlikle sebze yok kemik suları kıyma tavuk eldeyok parAM YOK AKPARTİYE GİDİYORDUM YARDIM FİŞİİLE EŞİMİN HİZMETİNİ GÖRÜYORDUM BEN İNSAN DEĞİLMİYİM SOSYal medyYı ayĞı kaldırdıyBen bizimgibilerisyan ettim neden ben dedim doktorlar senin sınavın abla eşinin ödülüsün dediler yeni doğmu bebek gibi baktı tabiri caizse dilendim yaben ya,zıkki beni kimse duymadı ben ünlüdeğilim çünki yazık hal hayT mücadelesi veriyorum sahipsizim ri,ze
Ozan tujani Mehmet Babatankuz 1 yıl önce
Yardim için ne yapabiliriz. Tabiiki damlaya damlaya göl olur unutmayalim. Umuyorum ki buraya yapilan yardimlardan tedaviden sonra kalan ile diğer hastalarada yardimci olunur temennisindeyim.
Yaliz yardim edebilmek için hesap numarasi lazim. Ben de türk tv kanalkari yok. Ancak Internets araciliğiyla. Google ve Facebook sayfalarindan ancak haber alabiliyoruz. Bunun için Facebook sayfama bir hesap numarasi yada tlf. Numarasi yollansa memnun olurum.
Saygilarimla sevgilerimle Ozan Tujani.
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?