Sağlık Bakan Yard. Eldemir'den Bilecikliler oldukça memnun

Uzun yıllardır bir türlü çözüme kavuşturulamayan sağlık sorunları Halil ELDEMİR'in Bakan Yardımcısı olmasıyla hızla çözüme doğru gittiği yönünde yorumlar da yapılan Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir'den Bilecikliler oldukça memnun.

Güncel 29.01.2019, 05:06 29.01.2019, 05:06
Sağlık Bakan Yard. Eldemir'den Bilecikliler oldukça memnun

Bilecik’in yeni Devlet Hastanesi’nin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ederken, Halil Eldemir’in Sağlık Bakan Yardımcısı olması sonrasında birçok vatandaş, “İşte Halil Eldemir farkı bu” yorumunda bulunarak durumu memnuniyetle karşıladıklarını vurguladılar.

2017 Nisan ayında temelli atılan 57 bin 501 metrelik kapalı alana sahip, 250 yatak kapasitesi olan Bilecik yeni Devlet Hastanesi’nin inşaat çalışmalarına Halil Eldemir’in Sağlık Bakan Yardımcısı olması ile birlikte hız verildi.

Bilecik ilinin kanayan yaralarından birisi haline gelmiş olan ve yıllarca yöneticilerin duyarsızlığı sebebiyle aksamalara neden olan Bilecik yeni Devlet Hastanesi’nin temeli 2017 Nisan ayında atılmıştı.

Şeyh Edebali Üniversitesi ile Bien Seramik arasında 69 bin 822 metrekare arazi üzerine yapılan, 57 bin 501 metrelik kapalı alana sahip 250 yatak kapasitesi olan yeni hastane içinde son sistem 87 poliklinik 39 yoğun bakımı, 6 röntgen, 9 ultrason cihazı, 9 ameliyat odası, 21 diyaliz cihazları ve en bir de helikopter pisti olacak. 250 yatak kapasitesine sahip yeni Devlet Hastanesi’nin yapım çalışmalarının son zamanlarda hızlandığı göze çarpıyor.

Temel atma töreninden sonra yeni Devlet Hastanesi inşaatında zaman zaman çalışmaların yavaşladığı iddia edilmiş ve birçok vatandaş tarafından bu duruma çeşitli eleştiriler yöneltilmişti.

TIKLAYIN

25’inci ve 26’ncı dönem AK Parti Bilecik Milletvekili Halil Eldemir, 7 Haziran genel seçiminde 2’inci sıra Milletvekili adayı gösterilmiş ve seçilememişti, seçimlerden kısa bir süre sonrada Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müşaviri olan Halil Eldemir’in görevinde değişiklik yapılmış ve Sağlık Bakan Yardımcılığı’na getirilmişti.

Vatandaşlar: “Halil Eldemir Farkı”

Sağlık Bakan Yardımcılığı görevine geldikten sonra Bilecik’te yeni Devlet Hastanesi’nin çalışmalarını bizzat yerinde inceleyen Halil Eldemir, yaptığı incelemeler sonrasında Devlet Hastanesi’nin yapımına ilişkin herhangi bir aksamanın söz konusu olmadığını da dile getirmişti.

Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, hastanenin inşaatının zamanında bitileceğinin müjdesini de verirken, aradan geçen süre zarfında yeni Devlet Hastanesi inşaatının süratle devam ettiği gözlenirken, birçok vatandaş hastane inşaatının bu hızla devam etmesinde Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’in büyük katkısı olduğunu dile getirirken, “işte Halil Eldemir farkı bu” yorumlarında bulundular.

SAĞLIK BAKAN YARDIMCISI HALİL ELDEMİR KİMDİR?

1973 yılında Ankara’da doğdu. 1984 yılında ilkokulu, 1990 yılında Bursa İmam Hatip Lisesini tamamladı.Aynı yıl başladığı, Selçuk Üniversitesi, Mühendislik-Mimarlık Fakültesinden 1994 yılında İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. Vatani görevini, kısa dönem erbaş olarak, Diyarbakır 8.Anajet Üs Komutanlığında tamamlayarak 30.11.1995 tarihinde terhis oldu.

1996-2015 yılları arasında, iş hayatına ve mesleki çalışmalarına özel sektörde ortağı olduğu şirketlerde devam etti. 1998-2002 yılları arasında İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulunda iki dönem yöneticilik görevlerine seçildi. TBMM 25.Dönem ve 26.Dönem Milletvekilliği seçimlerinde, Ak Parti Bilecik Milletvekili olarak seçildi. Milletvekilliği görevi süresince TBMM Ak Parti Grup Yönetim Kurulu Üyesi ve KİT Komisyonu Başkanlık Divanı Üyesi olarak görev yapmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Bakan Müşaviri görevini ifa ederken, Türkiye Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 2.Ağustos.2018 tarih, 2018/60 sayılı Cumhurbaşkanı kararıyla Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştır. Evli ve dört çocuk babasıdır. 

Yorumlar (0)
0
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?