Rektör hoca seni Bolunun başına bela ol diye mi gönderdiler

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne aylardır başhekim atanamamasıyla ilgili Bolu Gazetesi tarafından başlıktan da anlaşılacağı üzere ilginç bir habere imza atıldı. Gazetenin haberine göre aylardır başhekim atanamamasının nedeni Rektör, Prof. Dr. Mustafa Ali Şarlı. İşte o haber;

Güncel 16.07.2019, 00:47 16.07.2019, 00:55
Rektör hoca seni Bolunun başına bela ol diye mi gönderdiler

Sağlık Bakanlığı tarafından hastaneye başhekim atanmasına karşın Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ali Şarlı’nın Sağlık Bakanlığının atadığı isme muvafakat vermediği kendisinin belirlediği ismin başhekim olmasını istediği öğrenildi. Öte yandan şu an Bolu’da ki kanser hastalarının büyük sıkıntı yaşamasına sebep olan Onkoloji doktorunun olmamasının bir nedeni de yine Rektör Ali Şarlı olarak gösteriliyor. Çünkü Rektör Prof. Dr. Ali Şarlı hastanede ki tek onkoloji doktorunu Amerika’ya dil kursuna gönderdi.

Başhekim iken Tıp Fakültesi dekanı olan ve buraya atanan Prof. Dr. Muhammet Güzel Kurtoğlu’dan sonra Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne henüz asaleten başhekim atanamadı.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATADI, REKTÖR KABUL ETMEDİ..

TIKLAYIN

Sağlık Bakanlığı tarafından Sağlık Müdürü Muhammet Emin Demirkol’un da bilgisi dahilinde hastaneye başhekim atanmasına karşın Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ali Şarlı’nın Sağlık Bakanlığının atadığı isme muvafakat vermediği kendisinin belirlediği ismin başhekim olmasını istediği öğrenildi. Şarlı’nın muvafakat vermemesi nedeniyle şu an koca hastanede başhekim bulunmuyor. Şarlı’nın bu tutumu üniversitede kadrolaşma yapmaya çalıştığı ihtimalini kuvvetlendiriyor.

TEK DOKTORU AMERİKA’YA KURSA GÖNDERMİŞ…

Öte yandan şu an Bolu’da ki kanser hastalarının büyük sıkıntı yaşamasına sebep olan Onkoloji doktorunun olmamasının bir nedeni de yine Rektör Şarlı olarak gösteriliyor. Çünkü Rektör Prof. Dr. Ali Şarlı hastanede ki tek onkoloji doktorunu Amerika’ya dil kursuna gönderdi.

Kaynak:bolugazetesi.com.tr/

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?