Orhangazi Devlet Hastanesinde "Yeşil" ve "Sarı" alan uygulaması

BURSA'nın Orhangazi ilçesinde faaliyet gösteren Orhangazi Devlet Hastanesi'nde acil serviste yeşil ve sarı alan sistemi devreye girdi.

Orhangazi Devlet Hastanesinde "Yeşil" ve "Sarı" alan uygulaması

Sağlık bakanlığının acil servislere getirdiği "yeşil ve sarı alan" uygulaması Orhangazi Devlet Hastanesi'nde de devreye girdi. Uygulama çerçevesinde yeşil alan hasta bölgesinde durumu ağır olmayan (grip, karın ağrısı, baş ağrısı) hastalar muayene edilirken, sarı alanda ise ciddi olan hastalar muayene edilecek.

Aynı zamanda acil servisinde değişiklik olduğunu belirten başhekim anestezi uzmanı Ferit Alabeyoğlu, “Acilimiz de biraz değişiklik yaptık. Bundan sonra hastalarımız acil polikliniklere geldiğinde ilk olarak şeker,tansiyon, ateş gibi muayeneye girecek. 

Enjekte odamızın yeri değişip çocuklarımız için yataklı müşahade odası yaptık. Acilimizi tam donanımlı hale getirmek hastalarımıza daha kaliteli hizmet vermek için elimizden geleni yapıyoruz. Sağlık her şeyden önce gelir” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2019, 13:29

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER