Ordu Sağlık İl Müdürlüğünde Ver İhaleyi Al iphone'u İddiası

Ordu Sağlık İl Müdürlüğü tarafından yapılan sms hizmet alımının karşılığında iphone telefon alındığı iddiaları gündeme bomba gibi düştü.

Güncel 25.01.2019, 17:34 28.02.2019, 09:07
Ordu Sağlık İl Müdürlüğünde Ver İhaleyi Al iphone'u İddiası

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt'un 'Sağlıksız Müdür' diye nitelendirdiği İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz'ın toplu SMS hizmeti aldığı firmadan hibe olarak 3 adet İphone cep telefonu aldığı belirtildi. 

Haberden sonra Ordu İl Sağlık Müdürlüğünden Açıklama Geldi. Okumak için tıklayınız.

Doktor Selçuk Yücesan, İl Sağlık Müdürlüğü'nün toplu SMS hizmeti satın almış olduğunu belirterek, karşılığında ise  ikisi İphone 8, üzere 3 adet cihazın hibe alındığını kaydederken, belgeleri de sosyal medya hesabından paylaştı.

Selçuk Yücesan, yetkililerin incelemesi ve araştırması için İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz'a birkaç soru sordu.

Cumhurbaşkanı veto etmişti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın iPhone vetosu ve boykotu yapılacağını açıklamasına karşın İl Sağlık Müdürlüğü'nün İphone telefon hibe alması dikkatlerden kaçmadı.

TIKLAYIN

Yücesan, yaptığı ihaleler ve uygulamalarla gündemden hiç düşmeyen Yanmaz'a şu soruları sordu;

1 - 2004/31 sayılı Sağlık Bakanlığı genelgesi ile hizmet alınan firmalardan bağış kabul edilmesi uygun görülmez iken bu bağış nasıl alınmıştır?

2 - Bağış alınan cep telefon cihazları demirbaş kaydına alınmış, taşınır kayıt işlemi yapılmış mıdır?

3 - Anılan cihazlar kurumun hangi hizmetleri için kimlerin kullanımına tahsis edilmiştir, zimmetlenmiş midir?

4 - Alınan telefon cihaz bedellerinin önce faturalandırılarak ödendiği, sonra sevhen olduğu ifade edilerek takip eden faturalardan mahsup edileceği belirtiliyor. Yapılan SMS hizmet alım bedeli içerisine cihaz bedelleri giydirilmiş, yani olası daha düşük fiyat yerine daha yüksek fiyat ile satın alma yapılmış mıdır?

5 - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İphone Marka telefonlar için basın önünde açık çağrı yaptığı bir dönemde, alınmasın dediği halde, markanın en yüksek model ve en pahalı cihazları neden tercih edilmiştir?"

kaynak: hayatgazetesiordu

Yorumlar (0)
1
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?