Önümüzdeki günlerde kaç sağlık personeli alınacak?

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca AA'ya yaptığı açıklamanın bir bölümünde yaklaşık 500 bin mezunun merakla beklediği sağlık bakanlığı sağlık personeli alımı hakkında soruya cevap verdi. Bakan Koca, önümüzdeki günlerde kaç sağlık eprsoneli alınacak? sorusuna verdiği cevapla, kamu oyu tarafından uzun zamandır sabırsızlıkla beklenen ve bir çok mezunun kariyer planlamasını yapamamasına neden olan alım problemine cevap vermiş oldu.

Önümüzdeki günlerde kaç sağlık personeli alınacak?

2019 YILINDA HEKİM, ECZACI VE DİĞER ÜNVANLARDA ALIM YAPACAĞIZ

TIKLAYIN

2019 yılı itibariyle daha öncede açıkladığı gibi 25 bin hekim, eczacı, diş hekimi diğer alanlarda atama yapılacağına işaret eden Koca, açıklamasındaİ "Hemşire, ebelik ve yardımcı personel ile ilgili, biz her gün yeni hastaneler açıyoruz. Bu açılan hastaneler nedeniyle bizim önümüzdeki aylar, ihtiyaçlarımız zaten söz konusu olacak. Sadece Bilkent'te çalışacak kişi sayısı 12 bin olacak. Bunun 7 bini sağlık personeli. Şu an 4 bin kişi çalışıyor. Önümüzdeki ayda bununla ilgili bir planlama yapılıyor. İlanlar bu çerçevede yapılmış olacak."

Görülen o ki önümüzdeki günlerde Bakanlık yaklaşık 3 bin Ebe Hemşire ve diğer sağlık çalışanı ilanına çıkacak. 100 binden fazla sağlık personelinin atama beklentisi içerisinde olduğu düşünülecek olursa bu sayı çok komik bir rakam olduğu su götürmez bir gerçektir. Bakanlığımızın ülkemiz gerçeklerine uygun bir alım sayısı açıklamasını bekliyoruz. Bu açıklamanın ve alımın bir an önce yapılmasını temenni ediyoruz. Ki, alım olduktan sonraki güvenlik soruşturması süreci çok uzun sürüyor. Hala 2018-4 ve 2018-5 alımlarından atama bekleyen personel var. Bakanlık hiç olmazsa 20 bin personel alımına çıkması beklenti içerisinde olan sağlık personelinin yüzünü bir nebze olsun güldürecektir. 

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2019, 00:32

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER