O manşet hakkaniyetli değil; memleketimizle gurur duyalım

Koca, dünyada kendi vatandaşına, hiç ücret almadan, hava ambulans hizmeti veren tek ülkenin Türkiye olduğunu iddia etti. Odatv haberi üzerine, Bakan Koca, Odatv'ye konuştu.

O manşet hakkaniyetli değil; memleketimizle gurur duyalım

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 8 Ağustos 2019 tarihinde katıldığı Anadolu Ajansı Editor Masası programında Türkiye’nin sağlık politikaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Hava ambulans hizmetinde son derece ileri noktada olduğumuzu belirten Bakan Koca, dünyada kendi vatandaşına, hiç ücret almadan, hava ambulans hizmeti veren tek ülkenin Türkiye olduğunu iddia etti.

POLONYA VE İSKOÇYA’DA DA BULUNUYOR

Doğruluk Payı sitesinden Burcu Erbaş, Sağlık Bakanı Koca’nın açıklamasını araştırdı. İlgili araştırmaya göre; Türkiye ücretsiz hava ambulansı hizmetinde dünyada yalnız değil. Bütçesi devlet tarafından karşılanan ve bünyesinde ambulans uçak ve helikopter bulunduran acil sağlık hizmetleri Polonya ve İskoçya’da da bulunuyor.

TIKLAYIN

BAKAN KOCA ODATV’YE KONUŞTU

Bu araştırmayı “Bakan'ın ‘Tek ülke Türkiye’ sözü doğru çıkmadı” başlığıyla sayfamıza taşımamız üzerine, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Odatv’ye konuştu. Bakan Koca’nın Odatv’ye yaptığı açıklama şöyle:

“İskoçya’daki bir vakıf fonlamasıyla yürüyen bir durum var. Polonya’da, kendi vatandaşına yine Avrupa Birliği destekli fonlarla yürüyor bu hizmet. Türkiye’de ise, sadece bizim kendi devlet imkanlarımız var. Vatandaşlarımız dışında, vatandaşlık bağıyla bağlı olmayanlara da hizmet veren, yurt dışındaki vatandaşımızı da kapsıyor. Mesela Hac döneminde 40 kişi bu anlamda getirilip, götürüldü. Sadece Hac için demiyorum ama, yoğun olarak Hac döneminde yaşandığı için söylüyorum. Amerika’daki vatandaşlarımızı ülkemize getirdik yakın zamanda. Yani yurt dışındaki vatandaşımızı da ülkesine getiren, bunun dışında ülkemizdeki büyükelçilikler dahil olmak üzere, yabancıları gerektiğinde yurt dışına götürerek, hiçbir ücret almayan yine dünyada tek ülkeyiz.

Ve en çok gurur duyduğumuz hizmet iken, ‘yalanı çıktı’ diye bir manşet hakkaniyetli değil. Yani memleketimizle biraz gurur duyalım. Deniz Baykal Bey’i ben kaç defa ziyaret ettim. Antalya’ya götürme dahil,Almanya’ya götürme dahil, Almanya’dan getirme dahil bütün bunlar yine ücretsiz oldu. Her zaman yapılıyor. Yeter ki hizmet boyutuyla bizden bir talepte bulunulsun. Yeter ki doğruyu yapabilir olalım.”

Odatv.com

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hemşire
Hemşire - 11 ay Önce

Biz hemşirelerin sağlık memurlarının da maaşları hakkaniyetli değil sayın bakanımız bir astsubay 8000 TL üzeri maaş alırken bir polis memuru 7000 TL üzeri alırken bir öğretmen 6000 TL üzeri maaş alırken bir zabıta 5500 TL üzeri maaş alırken yeni ise başlayan bekçi bile 4800 TL alırken 15 yıllık sağlıkçı yım herşey dahil 4300 TL maaş alıyoruz bu hakkaniyetli mi eskiden donupte bakmadigimiz meslekler iş bulamayinca mecbur kalinipta tercih edilen polislik askerlik maaşları bizlerin 2 katına çıkmış maaş alıyorlar

SIRADAKİ HABER