O İlçede Herkes Bu Doktoru Konuşuyor

Ceylanpınar Devlet Hastanesi‘ne göğüs ağrısı şikâyetleri ile göğüs hastalıkları polikliniğine başvuran ve 1 hafta öncesinden ameliyat geçiren hasta Salih Altunkalem, muayene sırası beklerken fenalaşıp kalbi durmadan önce içeri girip başını doktorun omuzuna dayadı.

Güncel 08.02.2019, 13:00 08.02.2019, 13:00
O İlçede Herkes Bu Doktoru Konuşuyor

Bunun üzerine klinik doktoru hastayı acile göndermek yerine hemen orada müdahale edip hayata döndürdü.

KALBİ DURMADAN BAŞINI DOKTORUN OMUZUNA DAYADI

Muayene sırası beklerken fenalaşıp kalbi durdu. Kalbi durmadan önce içeri girip başını doktorun omuzuna dayayan hasta Salih Altunkalem, Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Aydın Balcı hemen hastayı kucaklayıp sedyeye koyup hızlıca kalp masajına başladı. Kalp masajına devam eden doktor, gelen ekiple beraber yaklaşık 40 dakika müdahale etikten sonra hastayı hayat döndürdüler.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

HASTADAN TEŞEKKÜR ZİYARETİ

Altunkalem bir hafta sonra sapasağlam olarak teşekkürlerini sunmak amacıyla, onu hayata döndüren Doktor Aydın Balcı’yı ziyaret etti.  Sağlık çalışanlarına şiddet vakalarının arttığı bugünlerde hekimine verdiği emekten dolayı teşekkür ve minnetlerini sundu. Mutluluktan gözyaşlarına hâkim olamayan Altunkalem “Allah Doktor Aydın Balcı’dan ve Ceylanpınar Devlet Hastanesi çalışanlarından razı olsun. Şu an buradaysam ve nefes alıp konuşuyorsam, onların sayesindedir.  Hekimlere kalkan eller kırılsın” ifadelerini kullandı.

 NELER KAZANDIĞIMIZI DAHA İYİ GÖRÜYORUZ

Görevini yaptığını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Aydın Balcı “Biz hekimler ve diğer sağlık personelimizin görevi, insan sağlığı ve temelinde insan sağlığı olan bir işi yapıp da Salih Altunkalem gibi hastalarımızı gördükçe, neler kazandığımızı daha iyi görüyor ve ne kadar kutsal bir meslek yaptığımızı her gün daha da iyi anlıyoruz” dedi.

Haber: Bilal TEPEDELEN

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?