O Doktor yüzünden zor duruma düştü

İzmir'de önceki gün DHA muhabirinin araştırmaları sonucunda ortaya çıkan skandal nedeniyle aynı hastanede görevli başka bir doktor zor günler geçirmeye başladı.

Güncel 11.01.2019, 14:03 11.01.2019, 14:03
O Doktor yüzünden zor duruma düştü

TIKLAYIN

İzmir'de kadın hastaların özel görüntülerini çekip internette yayınladığı iddia edilen doktor E.B.Ç.'nin isminin yanlış yazılması aynı hastanede çalışan doktor E.Ç.'yi zor duruma düşürdü

Yeni Asır'dan Fatih Şendil'in haberine göre; bazı meslektaşlarına, yaşadığı şok nedeniyle intiharı bile düşündüğünü anlatan E.Ç'nin, Başhekimlik ve Rektörlük tarafından basın kuruluşlarına bir açıklama gönderilmesini istediği öğrenildi. E.Ç'nin "Yanlış anlama nedeniyle kadın hastalıkları servisinde, hasta ve hasta yakınlarının bile ters bakışlarına maruz kalıyorum" dediği iddia edildi. Sosyal medyada hızla yayılan bu hata, bir doktorun hayatını alt üst etti.
 
ŞİKAYETLER ARTIYOR
 
Öte yandan İzmir'deki Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi servisinde görevli doktor E.B.Ç. hakkında başka hasta ve hasta yakınlarının da şikayetçi oldukları öğrenildi. Kendisinin de yer aldığı görüntüleri Rusya merkezli bir arkadaşlık sitesinde paylaşan Dr. E.B.Ç, gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece "adli kontrol" şartı ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.
 
"HOCALARIMA GÖSTERECEKTİM"
 
Skandalın ortaya çıkmasının ardından gözaltına alınan ve tutuklama istemiyle sevk edildiği mahkeme tarafından adli kontrolle serbest bırakılan Dr. E.B.Ç'nin savcılık ifadesi de ortaya çıktı. E.B.Ç'nin ifadesinde görüntüleri çektiğini kabul ettiğini, ancak siteye kendisinin yüklemediğini belirttiği ve "Hocalarıma göstermek için çekmiştim" dediği öğrenildi. Öte yandan polisin hastaneden, hasta kayıt listesini de talep edeceği öğrenildi. Doktorun ev ve aracıda yapılan aramalarda el konulan 3 hardisk ve 2 telefon da incelemeye alınmıştı.
Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?