Mülakat Konusunda Bakanlığın Açıklama Yapmasını Bekliyoruz

Sağlık Bakanlığı tarafından 663 sayılı kanunun 45/A maddesine göre sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceği alımlarda, atamaların mülakat (sözlü sınav) ile yapılacağını duyuran sitemiz, bugün özellikle twitter'da yaklaşık 183 bin twitle Türkiye gündeminde 1.sıraya oturan #SağlıktaMülakataHayır hashtagı altında tepkilerini dile getiren sağlıkçıların bu haklı isyanına bakanlık tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor

saglikpersonelihaber.net
Mülakat Konusunda Bakanlığın Açıklama Yapmasını Bekliyoruz
banner71

Sağlık Bakanlığı tarafından 663 sayılı kanunun 45/A maddesine göre sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceği alımlarda, atamaların mülakat (sözlü sınav) ile yapılacağını duyuran Haber Sitemiz, bugün özellikle twitter'da, yaklaşık 183 bin twitle Türkiye gündemine oturan #SağlıktaMülakataHayır hashtagı altında tepkilerini dile getiren sağlıkçıların bu haklı isyanına, bakanlık tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor.

BASIN MÜŞAVİRLİĞİ AÇIKLAMASINI BEKLİYORUZ

Sağlık Bakanlığı Basın Müşavirliğinin sağlık personeli alımlarında, mülakat sistemine geçilip geçilmeyeceği konusunda açıklama yapması bekleniyor. Personel alımıyla ilgili aylardır sessiz kalan Dr. Fahrettin KOCA'nın, 183 bin twitle Türkiye gündeminde 1.sıraya oturan #SağlıktaMülakataHayır konusunda, daha fazla sessiz kalacağını düşünmüyor, bu konuda adayların yüreğine su serpecek açıklamanın hazırlık aşamasında olduğunu umut ediyoruz.

MÜLAKAT KONUSUNU GÜNDEME BİZ GETİRDİK!

Sağlık Bakanlığının sözlü mülakat ile alım yapacağını, aylardır atama bekleyen adaylara 13 Mayıs Pazartesi (Dün) ilk duyuran SağlıkPersoneliHaber.Net oldu. Alımlarda uygulanacak usul ve esasların yazılı olduğu Bakanlık Makam Oluru yazıyı da, Dr. Fahrettin KOCA'nın imzasıyla ilk kez sağlık personellerinin bilgisine bu sabah saatlerinde Sağlıkçıların Haber Kaynağı SağlıkPersoneliHaber.Net paylaştı. Bugün mülakat konusunu biz gündeme getirdik diyenler, dün tıklanma kaygısı ile yalan haber yapıyorlar diyerek, mülakat konusunu yalanlıyorlardı.!! 

TIKLAYIN

BUGÜN MÜLAKAT KONUSUNU GÜNDEME GETİRDİĞİNİ İDDİA EDENLER, DÜN GERİ VİTES YAPIYORDU

BAKANLIK BU UYGULAMADAN VAZGEÇMELİDİR!

Sağlık Bakanlığının oluşan bu tepkiden dolayı biranevvel açıklama yapacağını düşünüyor, her ne kadar mülakat ile alımla ilgili sözlü sınav usul ve esasları Bakan tarafından imzalanmış olsa dahi, 663 sayılı Sağlık Alanaında Bazı Düzenlemeler Hakkında KHK'nın 45/A maddesinde hükümde yer alan; "Bu kapsamdaki sözleşmeli sağlık personeli Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre Bakanlık ve bağlı kuruluşlarına Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı tarafından yapılacak yerleştirme ile atanabileceği gibi pozisyon ve ihtiyaç durumuna göre KPSS puanı esas alınarak Bakanlık tarafından yapılacak sözlü sınavla da atama yapılabilir. Sözlü sınav ve yerleştirmeye ilişkin usul ve esaslar Bakanlıkça belirlenir."Bu hükme göre, Sağlık Bakanlığının doğrudan KPSS puanıyla personel alması mümkün olduğu gibi, sözlü sınavla da personel alması mümkün olduğundan Bakanlığın mülakat ile alımdan vazgeçmesi gerekmektedir.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 00:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Furkan duman
Furkan duman - 1 yıl Önce

İniAllah geri çekerler, hele k i ilk alım için

SIRADAKİ HABER