Müdürlükten intihar haberine açıklama geldi

Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğünden Medyada yer alan “Nevşehir Devlet Hastanesinde Skandal Olay” haberine ilişkin açıklama geldi.

Müdürlükten intihar haberine açıklama geldi

Nevşehir'de tedavi görmek için gittiği hastanenin 4. katından atlayarak intihar eden şahıs olay yerinde hayatını kaybetti. Konu hakkında Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi. Nevşehir Devlet hastanesinde 2 gün önce yaşanan olayda tedavi gören H.B isimli kadın, tedavi gördüğü hastanenin 4. katından henüz belirlenemeyen sebeple atlayarak intihar etmesinin üzerine bugün bazı madya kuruluşlarında yer alan “Nevşehir Devlet Hastanesinde Skandal Olay” haberine ilişkin Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğünden açıklama geldi.  Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında şunları ifade etti; Medyada “Nevşehir Devlet Hastanesinde Skandal Olay” başlığıyla yer alan habere ilişkin basın açıklamamız aşağıdadır. Haberde adı geçen 59 yaşındaki hastamız, 24 Haziran tarihinde bel omurgasındaki rahatsızlığın tedavisi için Nevşehir Devlet Hastanesi Fizik Tedavi Servisine refakatli olarak yatırılmıştır. 3 Temmuz günü saat 20.30 sıralarında, Fizik Tedavi Servisindeki odasında refakatçi olarak yanında bulunan eşi ile sebebi henüz bilinmeyen bir tartışma yaşayan hasta, eşinin odayı terk etmesinden 10 dakika sonra pencereden atlayarak yaşamına son vermek istemiştir. Olayın hemen ardından sağlık ekibi tarafından hastaya ilk müdahale olay yerinde yapılmış ve Acil Servise kaldırılmıştır. Burada yapılan tüm müdahalelere rağmen hasta kurtarılamamıştır.  Habere konu olduğu şekliyle, Hastanın Ruh ve Sinir Hastalıkları Bölümünde tedavi gördüğü sırada olayın yaşandığı bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır. Olay hakkında Adli ve İdari soruşturmaların başlatıldığını bildirir, bu üzücü olaydan dolayı Merhumeye Allah’tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı dilerim.  Dr. Rahim Ünlübay Nevşehir İl Sağlık Müdürü

TIKLAYIN


 

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER