Modern Görüntüsüyle Dikkat Çeken Hastanede Koridorlar Dolu ve Muayene Sırası Yok

Hastanenin binası değişmiş olsa da kaderi bir türlü değişmiyor. Hastane koridorlarında muayene olabilmek için bekleyen hastalar, sabaha karşı girilen muayene sıraları, bankolarda hastayla ilgilenmeyen personeller, doktor bulamayan hastalar derken Çerkezköy Devlet Hastanesi acil S.O.S. veriyor iddiaları yerel basında manşetleri dolduruyor.

Güncel 11.04.2019, 20:37
Modern Görüntüsüyle Dikkat Çeken Hastanede Koridorlar Dolu ve Muayene Sırası Yok

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nden dolayı nüfusu her yıl 20 bin kişinin üzerinde artan Çerkezköy ve Kapaklı ile Saray’dan gelen vatandaşlara hizmet veren Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi, 2016 yılında yeni yapılan modern binasına taşınmıştı. Yeni hastanenin hekim ve personel sayısı geçtiğimiz yılara göre artmasına rağmen, sağlık hizmeti konusuna pek de değişen bir şey olmadı. Yaklaşık 350 bin kişiye hizmet veren Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ile randevu alamayan vatandaşlar, sabaha karşı hastaneye giderek bankolar önünde uzun kuyruklar oluşturarak muayene olmak istediği doktordan randevu almaya çalışıyor. Birçok kişi ise randevu alamayınca ya çevredeki hastanelere ya da özel hastanelere gitmek zorunda kalıyor.

İŞTE HALKIN HASTANE HAKKINDAKİ YORUMLARI

KORİDOLAR DOLU

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin vatandaşlara daha iyi sağlık hizmeti vermesi beklenirken, görünen tablo hiç de öyle değil. Muayene olabilmek için polikliniklerden randevu sırası almak neredeyse imkansız. Muayene olabilirim umuduyla vatandaşlar koridorları doldurmuş durumda ve poliklinik önünde sıra bekliyor. Ancak birçoğu sıra alamayınca hasta halde evinin yolunu tutuyor.

PERSONEL İLGİSİZ

TIKLAYIN

Her katta kurulan bankolar önü günün hemen hemen her saatte dolu durumda. Burada sıraya giren hastalar durumlarını anlatarak görevliden destek bekliyor. Bazı görevliler kibar bir şekilde nasıl bir yol izlemesi gerektiğini anlatırken, bazıları ise hastaları fırçalıyor ve ilgisiz tavırlar takınıyor. Özel hastaneye gitme imkanı olmayan birçok hasta, sabahın erken saatinde gelerek muayene sırası almaya çalışıyor.

ACİL SERVİSTE DOLU

Tekirdağ Çerkezköy Devlet Hastanesi’nin acil servisinde de tablo aynı. Muayene olabilmek için gelen hastalar saatlerce beklemek zorunda kalıyor. Hastanede doktor eksikliği olduğunu belirten vatandaşlar, “Çerkezköy her geçen gün büyüyor. Hasta olunca hastane konusunda büyük sıkıntı yaşıyoruz. Burası genellikle işçi kesimi olduğu için çoğumuz özel hastanelere gidemiyoruz. MHRS sisteminden ya randevu alamıyoruz, ya da uzun bir süre sonrasına randevu bulabiliyoruz. Çoğu zaman sabaha karşı hastaneye giderek muayene sırasına giriyoruz. Hastane personeli çok ilgisiz. Hastane yönetiminin bu konuda personelini uyarması gerekiyor. Milletvekillerimizin bu konuyla ilgilenmesini ve Sağlık Bakanlığı’ndan hastanemize daha fazla uzman hekim göndermesini talep ediyoruz.”dediler.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?