Memura ve Memur Sendikalarına Şok Haber!!

Memur maaş artışları belli oldu ve sonuçta Hükümetin dediği oldu

Memura ve Memur Sendikalarına Şok Haber!!

Memur maaş zamları belli oldu ve nihayetinde hükümetin dediği oranlar Hakem Heyetinden aynen geçti.

Bu durumda Memurlar Memur Sendikalarının tavrını merak eder mi diye biz merak içerisindeyiz. Memur sendikaları ne yapacak? Veya ne yapabilir?

Ülkemizdeki sendikal anlayış çerçevesinde baktığımızda ne memurların bu orana nede Memur Sendikalarının verilen bu zam oranına başkaldırma gibi bir durumu söz konusu bile olmayacak.

Herkes kuzu kuzu bu oranı kabul edecek boyun bükecek.

Memurlar yine mahzun bir şekilde yoksulluk sınırının altında maaş almaya devam edecekler.

TIKLAYIN

Hakem Heyeti Başkanı heyetin yaklaşık 800 konuyu görüştüğünü belirtti. Memurlar bu 800 konunun hangi konular olduğunu merakla bekliyorlar.

Heyet 800 konuyu görüşürken bazı konularda oy birliği bazı konularda oy çokluğu olması ve bazı heyet üyelerinin bazı konulara şerh düşmesi sonucunda 800 konunun ne olduğu 3 gün sonra ortaya çıkacak gibi duruyor. Eğer sendikalardan biri veya bir kaçı bu 800 konunun ne olduğunu kamuoyuna açıklamaz ise.

BUNDAN SONRA NE OLACAK

Hakem Heyeti Başkanı oy çokluğu ile alınan memur maaş zam oranları ile ilgili açıklama yaparken memurların 2020 ve 2021 yıllarında gerçekleşecek enflasyon oranının zamlara yansıyacağını belirterek memurların yüreğine su serpmiş oldu.

Bu arada memur emeklileri de aynı zam oranını alacaklar.

Dolayısıyla hem memurlar hemde memur emeklileri yoksulluk sınırının altında yaşamaya devam edecekler.

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2019, 20:07

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşire
hemşire - 10 ay Önce

Önce tepkimizi üye olduğumuz sendikaya gösterelim secime daha çok var arkadaşlar önce basimizdakiler bir anlasin kiymetimizi koyun olmadığımızı istifaları verince bir neler oluyor dedirtellim kendilerine genel merkeze günlük en az 5, 10 istifa düşsün de kara kara bir düşünsünler olmaz mi Sağlıkçı arkadaşlar istifa edin sağlık sen diye birşey yok memur-sen var oda öğretmenlere çalışıyor hani sağlık personeli için kabul edilen birşeyler varmi sadece öğretmen kesimi için kazanımlar var.serefim için onurum için haysiyetim için istifa edeceğim . bizler üye oldukça bizlerin sırtından bizlerin çokluğundan yararlananlar kendileri ve kendi adamlarıdir kendi adamalri makam koltuk sahibi oluyorlar kendileri kurumlarda dokunulmaz oluyor ,bırakın bunları adamlarını koltuk sahibi yapacağına devlet atasin koltuklara makamlara bunlar araci olmasın bizleri bahane ederek güç gösterisi yaparak, istifa edin ki bosyere saltanat surmesinler lux sendika binalarında ,lux otellerde, lux arabalarla, lux maaslarlar .artık tepki gösterin ki gudulecek koyunn olmadığımızı anlasinlar çantada keklik değil iz bilsinler.saglik memuru hemşire olarak elimden gelen en büyük tepkimı verip üyelikten istifa edecem.siz arkadaşlar sizler de artık yeter deyip gereğini yapın arkanizdan yalvarsinlar kiymetinizi anlasinlar. Herkes hükümet e kızıyor tepki gösteriyor tepki gösterilecek birileri varsa o da ilk başta üyesi olduğumuz 17 yıldır yetkili olupta biz saglikcilar için hiçbir kazanım elde edemeyen sağlık sen di.ilk önce tepkimizi sendikaya üyelikten israfa ederek verelim daha ilerisinde zaten seçimlerde gereğini yapabilirsiniz ama önce sözde bizlerin hakkını savuayan kişilerden sendikadan hesap soralım olmaz m

SIRADAKİ HABER