Mamak Devlet Hastanesi başka bahara kaldı

Samsun yolu yanındaki Yeşilbayır Mahallesi’nde bulunan kentsel dönüşüm konutlarının önündeki 35 bin 718 metrekarelik alanda hizmet vermesi planlanan hastane, seçim döneminde çalışmaların hızlandığı yönünde haberler yapılsa da bir türlü bitmek bilmedi. Mamak’ın ilk devlet hastanesi de olması planlanan hastanenin yapımı “sağlıkta tasarruf tedbirleri” gerekçesiyle durduruldu.

Güncel 17.07.2019, 00:17
Mamak Devlet Hastanesi başka bahara kaldı

200 yatak kapasiteli hastanenin ihalesini TOKİ, yüklenici firmalığını Metag İnşaat ile Zeksan ortaklığı üstlenmişti. 2014 yerel seçimlerinden başlayarak, yıllardır seçim malzemesi olan hastanenin yapımı sırasında, önce, Sağlık Bakanlığı ve yüklenici firma arasında sıkıntılar yaşandı. Yüklenici firmanın değişmesiyle birlikte yapımın yüzde 70’i tamamlandı.

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Cumhuriyet’ten Şeyma Paşayiğit’in haberine göre, mamaklıların yıllardır hizmete açılmasını beklediği hastaneyi, bu kez ekonomik kriz vurdu. Tıbbi cihaz ve ilaç alımlarından hasta hizmetlerine kadar kısıntıya giden Sağlık Bakanlığı, bu kez yapımı bitmek üzere olan hastanede kemer sıkma politikasına gitti.

Sağlık Bakanlığı yetkililerinden edinilen bilgiye göre hastane yapımı “sağlık alanındaki tasarruf tedbirleri kapsamında” durduruldu. Yapımı 2020 yılına ertelenen hastanenin meslek hastalıkları hastanesine dönüştürülmesi de ihtimaller arasında.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?