Mağdur olan sağlık çalışanlarına ücretsiz hukuki destek

Hali hazırda görevlerine devam eden hekimler tarafından, mağdur olan sağlık çalışanlarına hukuki destek temin edebilmek amacıyla Sağlık Çalışanlarına Eğitim ve Hukuki Destek Derneği isminde bir grup kurdu.

Güncel 18.02.2019, 05:30 18.02.2019, 05:30
Mağdur olan sağlık çalışanlarına ücretsiz hukuki destek

TIKLAYIN

Magdur olan saglik çalisanlarina ücretsiz hukuki destek verdiklerini belirten dernek üyeleri; siddete ugrayan saglik çalisanlari için de saced.org.tr üzerinden form doldurarak kendilerine basvuru yapilabilecegini belirtti. Ücretsiz hukuki destek verip, dava süreçlerini takip eden dernek; fiziksel ya da sözlü siddete maruz kalan saglik çalisanlari için mutlaka sikayetçi olunmasini tavsiye etti. Sessiz kalinmasi sonucunda ölümle sonuçlanan örnekler oldugunu belirten dernek üyeleri , bu gibi durumlara karsi birlikte hareket edilmesi bilincinin yayilmasi gerektigini ifade ediyor.

Saglik personellerinin, SAÇED'in sagladigi profesyonel hukuki destekten faydalanabilmek için dernek üyesi olmalarinin zorunlu olmadigini, magdur personellerin dernek ile iletisime geçildikten sonra ilgili savciliklara sikayet dilekçelerini kendilerinin verdiklerini de açiklamalarina ekledi. 

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?