Kırşehir'de sağlık alanında karalama kampanyası

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Yasin Yavuz, kentteki sağlık çalışmaları ve İl Sağlık Müdürlüğü hakkında yapılan karalama kampanyasının kabul edilemez olduğunu bildirdi.

Güncel 31.07.2019, 17:12 05.08.2019, 14:27
Kırşehir'de sağlık alanında karalama kampanyası

Kırşehir Sağlık Çalışanları Derneği Başkanı Yasin Yavuz, kentteki sağlık çalışmaları ve İl Sağlık Müdürlüğü hakkında yapılan karalama kampanyasının kabul edilemez olduğunu bildirdi.

Yavuz, yazılı açıklamasında, bazı internet sitelerinde 2 ay önce Kırşehir Sağlık İl Müdürlüğüne atanan Dr. Ali Bulut hakkındaki haberlerin gerçeği yansıtmadığını, bu durumun kentteki sağlık çalışmalarını olumsuz etkilediğini belirtti.

Bakanlığın Yaptığı Yasal, Sağlık Müdürünün Yaptığı'da Etik haberimizi okumak için tıklayınız.

Farklı tarihlerde Kırşehir'de sağlık çalışanları hakkında yapılan olumsuz haberlerin kamuoyunu rahatsız ettiğini, son yapılan haberlerle sağlık camiasına karşı olumsuz algı oluşturulmak istendiğini vurgulayan Yavuz, şunları kaydetti: 

"İki ay önce Kırşehir'e atanan Bulut, geldiği günden bu yana sağlık hizmetlerindeki eksiklikleri, aksaklıkları, yanlış uygulamaları tespit ederek çözüm üretmeye çalışmasının yanı sıra haksız, hukuksuz keyfiyete dayalı personel yer değişikliklerinin tespit edilmesini sağlamıştır. Personel yetersizliği görünen ve vatandaşla karşı karşıya gelinen alanlara görevlendirme yaparak iş akışını sağlamıştır. Bu durum sağlık alanında bazı kişileri rahatsız etmiş, bunun için de karalama kampanyası başlatmışlardır.

Sağlık İl Müdürü Bulut'un eşinin Kırşehir'e tayin olmasının hukuksuz ve etik olmayan bir durum gibi gösterilmeye çalışılması tam manası ile akıl tutulmasıdır. Aile bütünlüğünün korunması için eşlere tüm kamu kurumlarında eş durumu mazeret tayini hakkı tanınmıştır, senelerdir uygulanmaktadır. Atama kararının bazı basın organlarına servis edilmesi sadede Bulut'u değil, kentteki sağlık camiasına, çalışmalara da zarar vermektedir. Sağlık çalışanlarına karşı hizmet noktasında zarar veren bu karalama kampanyası kabul edilemez. Umarım böyle olaylar bir kez daha yaşanmaz, sağlık camiası basına pozitif haberlerle yansır."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (2)
Başkan 1 yıl önce
Ayakçılar derneği başkanı müdürün kim olduğunu google dan ismini yazınca anlıyoruz. Hakkında çıkan haberler ortada. Sen onu geç gel bizlerin sorunlarını dinle.
ağrılı 1 yıl önce
eş durumundan atama il içine yapılır. illa müdürlüğe diye bir şey mi var, tabii de usulsuz bir atama. Ağrı da hem eşi hemde Yunus DAĞ'ın eşi müdürlükte tutarak gezmelerini sağlamıştır. Ağrı gibi sağlık personeli sıkıntısının yaşandığı bir yerde. üstelik eşlerinin kadrosu başka ilde olduğu için bir geçici görev yolluğu aldırmıştır. yakında bu paraları onlardan tahsil edecekler inşAllah o zaman gerçek yüzleri bir kez daha ortaya çıkar. gelen müfettişler rant karşılığı onların arkalarını temizlemeye çalışmışlardır. gelen müfettişlere bakılsın inceledikleri konular sonucu ne kararlar vermişlerdir. bir müfettiş kaç kez gelmiş ve ne işlem yapmış...
-2°
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?