Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde SKANDAL!

Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine ait olduğu iddia edilen yaklaşık 10 çöp poşeti içerisinde hastaneye ait sarf malzemelerinin hastaneden dışarı çıkartılarak bir depoya götürüldüğü iddia ediliyor. Olay sadece bununla da sınırlı kalmayıp, duyarlı vatandaşlar tarafından il sağlık müdürlüğüne konunun ihbar edildiği ancak herhangi bir işlem yapılmadığı da saglikpersonelihaber.net 0 530 557 83 93 nolu whatsapp ihbar hattımıza gelen iddialar arasında.

Güncel 19.08.2019, 15:25 20.08.2019, 01:49
Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde SKANDAL!

saglikpersonelihaber.net 0 530 557 83 93 nolu Whatsapp ihbar hattımıza bugün gelen bir ihbar’da; Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesine ait sarf malzemelerin hastaneden dışarı çıkartılarak, metruk bir depoya saklandığı yönünde. Yaklaşık 10 çöp poşetinin içerisine konulan sarf malzemelerin fotoğrafları da 0 530 557 83 93 nolu whatsapp telefonumuza gönderildi. Tam bir skandal olan olayla ilgili, içerisinde yoğun bakım malzemeleri, önlükler vb. onlarca sarf malzemenin hastane deposunda olması gerekirken, hastaneyle ilgisi olmayan bir binaya ne amaçlı getirildiği büyük merak konusu oldu.

Sitemize gelen ihbarda, olaya şahit olan vatandaşların, onlarca sarf malzemenin son kullanma tarihlerinin dolmadığı, aksine 2021 ve 2022 yıllarında son kullanım tarihlerinin dolduğu şeklinde.

Çöp poşetlerinin içerisinde taşınan tıbbi sarf malzemelerin bulunduğu depoyu, duyarlı vatandaşların sağlık il müdürlüğüne ihbar etmesi sonucu yetkililerin depoda inceleme yaptığı, gelen yetkililer içerisinde şube müdürü, hemşire ve diğer devlet memurların bulunduğu iddia edildi. Çöp poşetlerinin içerisinde gelişi güzel depoya atılan tıbbi sarf malzemelerin, görevliler tarafından sayılarak ve fotoğrafları çekilerek alındığı da saglikpersonelihaber.net 0 530 557 83 93 nolu whatsapp hattımıza gelen bilgiler arasında.

SAĞLIK MÜDÜRÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI MI?

Sağlık Müdürlüğünden gelen görevlilerin olayı tespit etmesinin üzerinden 3-5 gün geçmesine rağmen konuyla ilgili herhangi bir soruşturma vb. işlemin olmadığı iddia ediliyor. Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi talimatıyla mı malzemelerin usulsüz bir şekilde hastaneden dışarı çıkarıldığı, yoksa işgüzar ve kanun tanımaz müdürler aracılığıyla mı devletin resmi plakalı araçları ile hastanede olması gereken malzemelerin kime ait olduğu belli olmayan metruk depolarda saklandığı ayrıca merak edilen sorular arasında.

SAĞLIK MÜDÜRÜ AĞIRTAŞ: SORUŞTURMA BAŞLATTIK

Konuyla ilgili telefonla ulaştığımız İl Sağlık Müdürü Dr. Murat Ağırtaş, olayın cuma günü kendilerine yansıdığı, görevlilerin malzemeleri teslim aldığını, bugün itibariyle Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimliğinin soruşturma başlattığını söyledi.  

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
15
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?