Kazakistan Sağlık Bakanı, Adana Şehir Hastanesi İçin Geldi

Kazakistan Sağlık Bakanı Yelzhan Birtanov, beraberindeki çalışma arkadaşlarıyla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulundu. Sağlık Bakanı, "Kamu Özel İşbirliği" (PPP) modeli ile işletilen Adana Şehir Hastanesi hakkında detaylı bilgi aldı ve Kazakistan için örnek model aldıklarını belirtti.

Kazakistan Sağlık Bakanı, Adana Şehir Hastanesi İçin Geldi

Kazakistan Sağlık Bakanı Yelzhan Birtanov, beraberindeki çalışma arkadaşlarıyla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulundu.  Sağlık Bakanı, "Kamu Özel İşbirliği" (PPP) modeli ile işletilen Adana Şehir Hastanesi hakkında detaylı bilgi aldı ve Kazakistan için örnek model aldıklarını belirtti.

Ziyaret sonrası açıklama yapan Kazakistan Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Yelzhan Birtanov, hükümeti ve Sağlık Bakanlığını tebrik ettiğini belirterek, "Hastaneyi çok beğendim. Buradan öğreneceğimiz çok şey var. Özellikle sağlıktaki gelişmeler, Kazakistan'da ne yapacağımız konusunda bunu öğrenmek istiyoruz. Aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ve özel sektör arasındaki bağı da görmek istiyorduk. Bunu da Kazakistan'daki sağlık yatırımlarımızı yönetmek ve ileride ortak bir girişime katkıda bulunmak için buraya geldik ve bilgi aldık. Kazakistan'da hayata geçirmeyi düşündüğümüz Türkiye'deki Kamu Özel İşbirliği Modeline benzer şehir hastaneleri projemiz var. Bölgesel bir şehir hastaneleri kurmayı planlıyoruz. Özel sektör yatırımcılarını devlet hastanelerine yatırım yapmaya davet edeceğiz" diye konuştu.

TIKLAYIN

Adana Sağlık Müdürü Ahmet Özer de Adana'da büyüyen biri olarak hastane sıralarında yer 5-10 yataklı hastanelerde yer bulmaya çalışırken bugün gelinen noktada tıbbi donanım ve personel tecrübesiyle dünyanın sayılı yatırımlarının içinde olduklarını ifade etti.

Hastanede incelemede bulunan heyete, Rönesans İşletme Hizmetleri (RİH) Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Kemal Ekermen ile RİH Adana Şehir Hastanesi İşletme Müdürü Mehmet Karakuş ve Başhekim Vekili Dr. Atilla Bulut da eşlik etti.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER