Kalan Son Evladına, İl Sağlık Müdürü Sahip Çıktı

Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi’ne bağlı bağlı Büyük Gömülü Kırsal Mahallesi’nde teşhis edilemeyen bir hastalık nedeniyle 13 kişinin genç yaşta hayatını kaybettiği mahallede, hayatta kalan tek bir evladı için feryat eden babanın sesini Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Musluhittin Emre Erkuş duydu.

Kalan Son Evladına, İl Sağlık Müdürü Sahip Çıktı

Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesine bağlı Büyük Gömülü kırsal Mahallesinde 38 yıl önce fark edilen hastalık nedeniyle bu güne kadar 13 kişi genç yaşta hayatını kaybetmişti. Yaklaşık 45 gün önce 17 yaşındaki oğlunu kaybeden Hikmet Koyuncu, yetkililerden hastalığın tedavisi için yardım istemiş sosyal medya da yayınladığı bir video ile sesini duyurmuştu. Bir oğlunu kaybettiğini söyleyen Hikmet Koyuncu, küçük çocuklarının da ölüm korkusu yaşadığını dile getirdi.

Bu feryadı duyan Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Musluhittin Emre Erkuş videonun yayınlanmasıyla birlikte aileyle irtibata geçerek durumu hakkında bilgi aldı. Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Musluhittin Emre Erkuş,11 yaşındaki çocuğun her türlü tedavisinin yapılacağını ve takipçisi olacağını belirtti.

TIKLAYIN

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından paylaşılan yazıda;

‘’Bayramdan hemen sonra araştırılmaya başlanan çocuğumuzun ailesi, Akraba evliliği olmayıp ailenin birden fazla çocuğu ve akrabalarında ani olarak meydana gelen ölüm nedeniyle şu an bir çocukları bulunmaktadır. İl Sağlık Müdürümüzün talimatları ile 11 yaşında olan bu çocuğumuz için 2 farklı Çocuk kardiyoloji doktorumuz muayene ettiler. Yapılan tetkiklerinde bir anormallik tespit edilmedi. Çocuk Nörolojisinde yapılan tetkiklerde de bir anormallik tespit edilmemesi üzerine Tıbbi Genetik Uzmanımız tarafından soyağacı çıkarıldıktan sonra genetik incelemeler için tahliller alınarak İstanbul’da ileri bir merkeze gönderilmiştir. Sonuçları yakından takip edilen ailemiz ile yakından ilgilenmeye devam ediyoruz’’ denildi.

Kaynak: Urfanatik/ Fatma KIRMIZI

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 16:06

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
sakaryalı
sakaryalı - 5 ay Önce

sayın müdürümüzden Allah razı olsun

SIRADAKİ HABER