Kadın doktorlar gönüllü olarak okulları boyuyor: Rengarenk Geleceğe

Kadın Hekimler Eğitime Destek Vakfı (KAHEV) bu yaz kadın hekim üyeleri ile Türkiye’nin dört bir yanında okulları boyuyor. “KAHEV ile Rengarenk Geleceğe” projesinin ilk etabı olan Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde Şarköy İlk ve Ortaokulu’nun boyanması tamamlandı.

Kadın doktorlar gönüllü olarak okulları boyuyor: Rengarenk Geleceğe

Bugüne kadar yüzlerce öğrenciye burs veren, onlarca okula kütüphane ve robotik laboratuarlar yaptıran KAHEV, bu sefer farklı bir projeye imza atıyor. “KAHEV ile Rengarenk Geleceğe”  projesi ile Türkiye’nin dört bir yanında boya ve tadilata ihtiyacı olan okullar tek tek belirlenerek yaz aylarında gönüllü doktorların da katılımıyla boyanıyor. Öğrencilerin de ilgisini çekecek, okula gitmeyi sevdirecek canlı renklere boyanacak olan okullara yapılacak özel çizimler için de 2 ayrı ressam destek veriyor. 

Proje kapsamında belirlenen ilk okul,  Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki Şarköy İlk ve Ortaokulu oldu.  6 Temmuz’da Şarköy’de başlayan ilk etap boyama, yaklaşık 20 gün sürerek tamamlandı. Tüm masrafları KAHEV tarafından karşılanan bu projede gönüllü kadın hekimler ve aileleri boyama işinde bizzat yer aldılar. 

Proje Sorumlusu Dr. Burcu Habiboğlu projeyi şöyle anlattı: "KAHEV'le Rengarenk Geleceğe adlı projemizi ilk olarak Burhaniye İlçesi Şarköy İlkokulunda hayata geçirmekten sevinçliyiz. Bu projeyi gerçekleştirmek için eli fırça tutan 30 doktor arkadaşımız var, beşer altışar kişilik ekipler halinde, birer ikişer günlüğüne gelip okulun boyanma işini devam ettirdik. Hepimiz doktoruz, hep aynı mekanlarda, muayenehanelerde yoruluyoruz, tabi iki türlü yoruluyoruz, biri fiziki yorgunluk. Fiziki yorgunluk uyuyunca, dinlenince geçiyor. Haliyle gönül yorgunluğu da oluyor. Bu yorgunluk uyuyunca, dinlenince geçmiyor. Kısa süreliğine de olsa uğraşlarımızı ve mekanlarımızı değiştirmemiz gerekiyor. İşte, bu yaptığımız iş bizi fiziki olarak yoruyor, fakat dinlenince yorgunluk kalmıyor, bu iş aynı zamanda bize, gönüllerimize iyi geliyor, aynı zamanda dostluklar, arkadaşlıklar biriktiriyoruz"

Proje, Antalya ve Batman’da boyanacak yeni okullarla devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 14:20

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER