İş Bırakmaya Hazırlanan Aile Hekimlerine Karşı Bakanlık Harekete Geçti

İzmir Bornova'da doktor ve diğer asm personellerine karşı yaşanan darp olayıyla ilgili sendikalar ve meslek kuruluşları tarafından salı günü yapılan protestoların ardından, aile hekimleri derneği tarafından 3 nisan (bugün) günü iş bırakma kararı alındı. İş bırakma kararını SES ve Türk Sağlık-Sen 'de destekleyerek, yönetim kurulu kararı aldılar ve bunu üyelerine tebliğ ettiler. Akşam saatlerinde sosyal medya'da Rahmi Kılıç tarafından gönderildiği iddia edilen sms ekran görüntüsünde ise, Sağlık Bakanlığı olarak iş bırakma eylemine katılacak aile hekimlerine yaptırım istendi.

İş Bırakmaya Hazırlanan Aile Hekimlerine Karşı Bakanlık Harekete Geçti

Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Rahmi Kılıç tarafından İl Sağlık Müdürlerine gönderildiği iddia edilen sms'de;

Sayın İl Müdürlerimiz,

İzmir ilinde ASM'de görevli hekim arkadaşımızın uğradığı şiddeti protesto etmek amacıyla 3 nisan 2019 tarihinde SES ve Türk Sağlık-Sen'in 1 günlük iş bırakma eylemi yapacağı bilgisi tarafımıza ulaşmıştır. İl yöneticilerimiz olarak sizlerin bu hususta dikkatli olmanızı ve sağlık hizmet sunumunun aksamasına mahal verilmemesini ve hiç bir hekim arkadaşımızın görev mahallini terk etmemesi konusunda kişileri bilgilendirmenizi ve bu uyarılara rağmen sağlık hizmet sunumunu sekteye uğratan personel hakkında idari işlemleri başlatmanızı ve ivedilikle Bakanlığımıza bilgi verilmesi husunda;
Gereğini önemle rica ederim.
Prof. Dr. Rahmi KILIÇ

imzasıyla gönderildiği iddia edilerek, sosyal medya'da paylaşılan bu SMS ile, İl Sağlık Müdürlerinden eyleme katılacak sağlık personelleri hakkında idari işlem başlatılması istendi. 

RAHMİ KILIÇ'A SOSYAL MEDYA'DA TEPKİ YAĞIYOR

TIKLAYIN

SMS ekran görüntüsünün sosyal medya'ya düşmesiyle beraber bir çok sağlıkçı Rahmi KILIÇ'ı protesto ederek, tepki twitleri atmaya başladılar. Sağlık Bakanlığı neyin kafasını yaşıyor, bir gün yetmez sürekli iş bırakmamızı istiyorlar gibi mesajlar atarak Rahmi KILIÇ'a tepkilerini dile getiriyorlar.

İŞTE O SMS:

RAHMİ KILIÇ'A GELEN TEPKİLERDEN BAZILARI

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2019, 02:02

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER