İnternet fenomeni kadın Doktor, meslektaşının yanlış gözünü ameliyat etti

Gastroenteroloji Doktoru F. T., özel bir hastanede Prof. Dr. B. Ç. tarafından ameliyat edildi. Ameliyatı gerçekleştiren profesör, hastalığa sebep olan sol göz yerine sağ gözü ameliyat etti. Doktor, aynaya baktığında sağ gözündeki dikişi fark etti. Ameliyatı gerçekleştiren doktorun üç aydan bir yıla kadar hapsi isteniyor.

İnternet fenomeni kadın Doktor, meslektaşının yanlış gözünü ameliyat etti

Gastroenteroloji Doktoru F. T., İstanbul'da bulunan özel bir hastanede görev yapıyordu. Görev yaptığı dönemde burun tıkanıklığı yaşayan Dr. T., aynı hastanede görevli başka bir doktora muayene oldu. Doktoru, T.'ü muayene ettikten sonra sol gözünde göz yüzeyinin kuruması sonucu salgı bezinin alınması gerektiğine karar verdi. Dr. T., karar sonrası geçtiğimiz yıl haziranda hastanede görevli Prof. Dr. B. Ç. tarafından ameliyat edildi. Ameliyat sonrası aynaya bakan Dr. T., sağ gözündeki dikişi görünce yanlış gözünün ameliyat edildiğini anladı.

SAĞLAM GÖZÜ AMELİYAT ETTİ

TIKLAYIN

Özel hastane tarafından tutanak altına alındı. Sağlam gözünün ameliyat sonrası zedelenerek görme kaybı ve başka sorunlara yol açtığı için savcılığa başvuran T., ameliyatı gerçekleştiren Prof. Dr. Ç.'den şikayetçi oldu. Şikayet edilen doktor, ameliyata girerken sol gözünü ameliyat edeceğini bildiğini fakat sağ gözünde bir sıkıntı gördüğü için bu gözü de ameliyat etmek zorunda kaldığını anlattı.

DAVA AÇILDI

Adli Tıp ise savcılığa T.'ün sol gözünün ameliyat edilmediğini belirten rapor sundu. Rapor sonrası dosya uzlaştırma bürosuna gönderildi. T., yanlışlıkla sağlam gözünü ameliyat eden meslektaşını affetmedi. Savcılık, doktor hakkında , 'Taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma' suçundan dava açtı. Ameliyatı gerçekleştiren doktorun üç aydan bir yıla kadar hapsi isteniyor. Dava, Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 12:30

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER