İl Sağlık Müdürü’nden Balıkesir çağrısı

BALIKESIR İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, kentte 22 ayrı bölgedeki mavi bayraklı plaj sayısının yapılan denetimler sonucunda 53 tane daha artacağı müjdesini verdi.

İl Sağlık Müdürü’nden Balıkesir çağrısı

TIKLAYIN

Deniz suyu kirliliği konusunda Balıkesir'de herhangi bir sorunun yaşanmadığını belirten Yavuzyılmaz, "İlimiz Balıkesir turizm potansiyeli yüksek bir il olması sebebiyle biz de sağlık müdürlüğü olarak deniz suyu kirliliği, havuzların denetimini sık sık yapmaktayız. Halk Sağlığı Laboratuvarımızda oradan aldığımız numuneleri değerlendirerek, vatandaşlarımızın denize ve havuza girme noktasında kaliteli ve temizlik noktasında en iyi yerlerde tatillerini geçirmelerini sağlıyoruz. İlimizin bilindiği gibi hem Marmara Denizi'ne hem de Ege Denizi'ne kıyısı olan, birçok ilçede sahili olan bir il. Bizim 81 tane denize girme alanı olarak tespit edilmiş alanımız var. Bu 81 denize girme noktasından 93 farklı yerden numune alıyoruz. Yüzde 93 oranında mükemmel, yüzde 7 oranında da iyi noktamız var" dedi.
 

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER