İl Sağlık Müdürü, Sağlık Bakanı Koca'ya 'SAĞLIK' raporu sundu

Kentin eksikleri konusunda detaylı bilgi notu hazırlayan İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serdar Sarıfakı, "Bakanımız ile Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nde bir saatlik genel sohbet yaptık. Sohbetimizde kentimizin ihtiyaçları konusunda hazırladığımız bilgi notunu verdik. Taleplerimiz olumlu karşılandı" diye konuştu.

İl Sağlık Müdürü, Sağlık Bakanı Koca'ya 'SAĞLIK' raporu sundu
banner71

Sarıfakı, Gaziantep'in acil olarak doğum uzmanı, çocuk cerrahi uzmanı, beyin cerrahi uzmanı, pratisyen hekim, çocuk hemotoloji ve onkoloji uzmanı ihtiyaçları konusunda detaylı bilgi verdiklerini söyledi. Bakan Koca'ya sayılar konusunda da sunum yaptıklarını anlatan Sarıfakı, "Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi'ni de konuştuk. Bu hastanenin hekim ihtiyacı olduğunu belirttik. Hastanemizde şuanda 21 tane aktif çalışan doktorumuz var. 20-30 uzman ve 20 pratisyen hekim gelmesi konusunda talepte bulunduk" diye konuştuk.

EBE BÜYÜK SIKINTI

TIKLAYIN

Gaziantep'te 36 tane ebesi olmayan sağlık evi olduğunu belirten Sarıfakı, "Bakanımıza bu konuda da bilgi verdik. 11 tanesini atayacaklarını söyledi. Geri kalan 25 ebe için çalışma yapılacak. Eğer bu gelişme sağlanırsa, ebesi olmayan sağlık evimiz kalmayacak" dedi.

PROJELERİ ANLATTIK

Bakan Koca'ya sağlık ocağı projelerinden de bahsettiklerini söyleyen Sarıfakı, "24 sağlık ocağı projemiz var. Bunlardan 8 tanesini bu yıl yapabilir miyiz? diye sorduk. Bilgi notuma eklememi söyledi. Sayın Bakanımız Gaziantep'i seviyor ve önemsiyor. Verdiğimiz bilgiler ve raporla ilgili olumlu dönüş olacaktır" dedi.

KALYONCU'DAN BİLGİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hasan Kalyoncu Üniversitesi'ni (HKÜ) ziyaret etti.  HKÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Cemal Kalyoncu, bakanlara üniversite hakkında bilgi vererek, gösteri ve sanat merkezini gezdirdi. Koca ve Dönmez, yerleşkede karşılaştıkları öğrencilerle de kısa süre sohbet etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2019, 23:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER