Her okulda bir ATT veya Paramedik Olsun Talebi

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği (ATT DER)’in ülkemizde yaptığı faaliyetlerden bahseden Genel Başkan Abdullah Baltacı, sahada çalışan veya mezun tüm Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) ve Paramedikleri temsilen geldiklerini ifade etti.

Güncel 14.01.2019, 06:27 14.01.2019, 06:27
Her okulda bir ATT veya Paramedik Olsun Talebi

TIKLAYIN

Başkan Abdulllah Baltacı, Acil Tıp Teknisyenleri (ATT) ve Paramediklerin eğitim müfredatından bahsederek belirli bir sayıda öğrenci bulunduran okullarda sağlık personeli olarak Acil Tıp Teknisyeni/Paramedik bulundurulmasının öğrenci ve öğretmenler için önemli bir adım olacağını, hayat kurtarmak adına geçen altın dakikalarda ambulans gelene kadar okullarda gerekli müdahale yapılabileceğini ifade etti.

Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği (ATT DER) Genel Başkanı Abdullah BALTACI , Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde geçen Madde 94-(1) “Okullarda; ‘ğ) Sağlık hizmetleri ve okul revirinin iş ve işlemlerini yürütmek üzere hemşire” ifadesi yer almaktadır. Yönetmeliğin ilgili hükümlerine Acil Tıp Teknisyeni ve Acil Tıp Teknikeri (paramedik) ibarelerinin eklenmesini talep etmekteyiz dedi ve bununla ilgili dilekçeyi sundu.

Yapılan ziyaretten memnuniyetini dile getiren Milli Eğitim Bakanlığı Özlük ve Kadro Dairesi Başkanı Halil Şekercioğlu, konuyla ilgili hususları Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilgili organları ile yapılacak olan görüşmelerde dile getirilebileceğini, her okulda acil durumlarda ilk yardım bilen bir çalışanın olmasının öğrenciler ve öğretmenler açısından mutluluk verici bir şey olacağını, insan sağlığının önemli olduğunu ifade etti. Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği (ATT DER) Yönetim Kurulu ilgi ve alakasından dolayı Özlük ve Kadro Dairesi Başkanı Halil Şekercioğlu’na teşekkürlerini iletti.

 

Yorumlar (0)
3
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?