Hemşirelerin Şikayetçi Olduğu Başhekim Kendini Savundu!

Dün ulusal ve yerel basına düşerek büyük tepki toplayan olayda yeni bir gelişme mevcut. Taciz iddiası ile sarsılan Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, konuyla ilgili kendini savunan M.D., şikayetçi hemşireyi kastederek "kendisine abla" derdim dedi.

Güncel 24.02.2019, 15:29 26.02.2019, 11:34
Hemşirelerin Şikayetçi Olduğu Başhekim Kendini Savundu!

Dün sitemizde de yayınladığımız haber: http://saglikpersonelihaber.net/haber/691/hastane-bashekimi-hakkinda-taciz-iddiasi-2-hemsire-sikayetci-oldu.html

"HEMŞİRE M.K. İLE TARTIŞTIK"

TIKLAYIN

İddialara ilişkin yönetici M.D ise yaptığı açıklamada, "Hakkımda şikayetçi olan M.K. isimli sorumlu hemşire yardımcısı beni birkaç kez aradı, temizlik ve koku ile ilgili ben de onu aradım 'Aşağıya gelip bakın' dedi. Yanımda bulunan temizlik ve güvenlik şefleri ile birlikte acil servise inip resüstasyon odasında kokunun sebebini araştırırken, söz konusu hemşire ile personellerin huzurunda sözlü tartışma yaşadık. Olayın ardından birkaç kontrol daha yaparak ve olayı tutanak haline getirerek hastaneden çıktım" dedi.

"KENDİSİNE 'ABLA' DİYE HİTAP EDERİM"

M.D. şöyle devam etti: "Tutanağı kayda verdikten sonra hastane başhekimliğince inceleme başlatıldı. Haberde yazıldığı gibi soruşturma söz konusu hemşirenin taciz iddiaları ile ilgili olmayıp, tamamen bizzat şahsım tarafından tutulan tutanağa binaen başlamış olup, daha sonra M.K'nın şikayeti üzerine durum sağlık müdürlüğüne hastane yönetimi tarafından bildirilmiştir. Hakkımda taciz iddialarında bulunan M.K. isimli şahıs ile olay öncesinde farklı tarihlerde WhatsApp üzerinden yaptığımız konuşmalarda kendisine abla diye hitap ettiğimi belirtmek isterim."

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-4
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?