Hayır Sever İş İnsanından Örnek Sağlık Bağışı! Hastaneye Ambulans ve Kuvöz Bağışladı

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne hayır sever bir iş insanı tarafından tam donanımlı 1 ambulans ve 4 adet ileri teknoloji kuvöz bağışlandı. İsminin açıklanmasını özellikle istemeyen hayırsever iş insanı, bu tutumu ile büyük takdir topladı.

Hayır Sever İş İnsanından Örnek Sağlık Bağışı! Hastaneye Ambulans ve Kuvöz Bağışladı

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’ne hayırsever bir işadamı tarafından tam donanımlı 1 ambulans ve 4 adet ileri teknoloji kuvöz bağışlandı. İsminin açıklanmasını özellikle istemeyen hayırsever iş insanı, bu tutumu ile büyük takdir topladı.

“Hayır işi gönül işidir” dedirten bu davranış, şaşalı bağış törenlerine de güzel bir gönderme oldu ve “Bir elinin verdiğini öbür elin görmesin” atasözü de bu bağışla anlam buldu.

TIKLAYIN

Hayırsever işadamına verdiği destekten dolayı teşekkür eden PAÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Türkçüer bağış ile hastanedeki ambulans sayısının 3’e çıktığını kuvöz sayısının ise 18 olduğunu belirtti. Türkçüer, “ Hayırseverlerimizin verdikleri bu destekler,bizim sorumluluğumuzu daha da artırıyor. Denizli’deki diğer işadamlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.

ATASÖZÜ
“Bir elinin verdiğini öbür elin görmesin”

Bir yoksula, bir hayır işine yaptığınız yardımı, en yakınlarınız dahi bilmemelidir. Çünkü bu çeşit yardımlar dini, ya da sosyal bir ödevdir. Amaç kendini göstermek değil, bir yaraya merhem olmaktır. Herkes görsün, işitsin, kendisini övsün diye yapılan yardım, din ya da insanlık duygusu ile yapılmış iyilik olmaktan çıkar.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2019, 19:55

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER