Hastaneyi istila eden tahtakuruları nedeniyle 2 servis boşaltıldı

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde son 10 ay içerisinde 3'üncü kez tahtakurularının hastaneyi adeta istila etmesi üzerine, hastanenin iki servisi önlem amacıyla boşaltıldı.

Hastaneyi istila eden tahtakuruları nedeniyle 2 servis boşaltıldı

Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde yemekhanede gerekli hijyen koşulları sağlamadığı gerekçesiyle 11 bin 368 lira idari para cezası kesilen Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, yine tahtakuruları tarafından istila edildi. Yemekhane cezası haberimiz için tıklayınız.

Ekim 2018 ve 2019'un şubat ayında tahtakurularının istilasına uğrayan hastane, 5 ay sonra yine tahtakurusu istilasına uğradı. Tahtakuruları, hasta yakınları ve hastalar tarafından görüntülendi. Bunun üzerine hastane yönetimi, tahtakurularının görüldüğü 2 servisi boşalttı.

Hastaneyi üçüncü kez böcek bastı haberimizi okumak için tıklayınız.

2 SERVİSTEKİ HASTALAR TAHLİYE EDİLDİ

TIKLAYIN

Gerekli dezenfekte işlemleri yapılmayan Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji ve Genel Cerrahi servislerinde tahtakuruları görüldü. Bunun üzerine hastalar, odalardan tahliye edilerek başka katlara yerleştirildi. Taşınmayan bazı servislerde bulunan odaların kapı altına hastane yönetimi tarafından yatak çarşafları serilerek önlem alınması dikkati çekti.

Hastane yönetimi, konuya ilişkin açıklama yapmaktan kaçınırken hastanede dezenfekte işlemleri başlatıldı.

10 AY DA 3 DEFA İSTİLA

Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi, gastro ve nefroloji hastalarının bulunduğu 6’ncı katta 2018’in ekiminde yine tahtakuruları görülmüştü. Bunun üzerine hastanenin 6’ncı katı boşaltıldı. 2019’un şubat ayında bu defa tahtakuruları, Nöroloji Kliniği Yoğun Bakım Bölümünde ortaya çıktı. Hastalar, hastane koridorlarına battaniye serip yatmak zorunda kalmıştı.

HİJYENİK OLMADIĞI İÇİN CEZA KESİLMİŞTİ

Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 5 Temmuz'da Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, yaptığı denetimlerde gerekli hijyenik koşullarının yerine getirilmediği gerekçesiyle 11 bin 368 lira idari para cezası kesmişti.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2019, 12:02

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER