Hastane’den 1.5 yıldır cevap bekliyor

Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden bilgi edinme taleplerine 1.5 yıldır cevap verilmediğini açıklayan İyi Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı,"Soruyorum kanunları mı tanımıyorsunuz, yoksa bir şeyler mi saklıyorsunuz? " dedi.

Hastane’den 1.5 yıldır cevap bekliyor

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ‘Yılın Hastanesi’ seçilen eğitim ve araştırma hastanesinin durumunu eleştiren Özsaçmacı, yaptığı açıklamada özetle şöyle dedi; “Çorum Eğitim Araştırma Hastanesi’nin başarılarının devamını dileriz. Lakin 2018 yılı başında 4982 sayılı Bilgi Edinme Kanunu’na istinaden oluşan hakkımızı kullanarak noter aracılığıyla iadeli taahhütlü posta yolu ile gönderdiğimiz bilgi edinme talebimize bir buçuk yıl geçmesine rağmen yanıt alınamamıştır. Soruyorum kanunları mı tanımıyorsunuz, yoksa bir şeyler mi saklıyorsunuz? Kanunların vermiş olduğu hakkı usullerine uygun bir şekilde gerçekleştirilen talebimize neden cevap vermediniz? İnanıyoruz ki demokrasilerde çare tükenmez meclise taşıyıp oradan da soracağız.

TIKLAYIN

Kamu hastane yönetimi mi, sağlık müdürlüğümü, rektörlük mü,  başhekimlik mi, müdürlük mü? birçok kez yönetimsel değişiklikler oldu ki; hızınıza yetişemedik. Kusurumuza bakmayın. Söz konusu kurumun sevgili yöneticileri bizim gibi muhalefetin varlığı sizlerin üzerindeki siyasi baskıyı azaltır ve huzur içinde çalışırsınız. Sizler rejim içerisindeki yöneticilik, idarecilik işleyişini yanlış anlamışsınız.

Yöneticiler yasaları istediği şekilde yorumlar, işine geldiği şekilde değiştirir, hatta çıkarları doğrultusunda yok sayarsa toplumda hukuka güven sarsılır ve herkes kendi hukukunu uygulamaya başlar ki; Allah korusun geri dönülmez bir yola girilmiş olur. Söylemesi bizden.”

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 21:37

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER