Hastanede rehine kurtarma tatbikatı yapıldı

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürlüğü Hastanesi'nde Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yürütülen rehine kurtarma tatbikatı başarıyla gerçekleştirildi.

Güncel 27.07.2019, 17:56 27.07.2019, 18:04
Hastanede rehine kurtarma tatbikatı yapıldı

Konusunun belirlenmesinde sağlık çalışanlarına karşı uygulanan fiziki saldırıların son yıllardaki artışın yol gösterici olduğu belirtilen Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) tatbikatında, senaryo gereği silahla rehin alınan teknik servis personeli, Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından saldırganın ikna edilmesi ve HAP Ekibi'nin süreci profesyonelce yönetmesi sonucunda kurtarıldı.

TIKLAYIN

Tatbikatta, saldırgan koridorda gördüğü Hastane teknik servis personelini silahla rehin aldı. Oluşan acil durum, HAP Başkanı Başhekim Prof. Dr. Erdoğan Gültekin'in sevk ve idaresinde yönetilerek, kontrollü gerçekleşen koordinasyon ve başarılı iletişim çalışmalarından sonra Cerrahi Yoğun Bakımda yatan hastalar güvenlik açısından sorun oluşturmayacak şekilde Dahiliye Yoğun Bakım'a güvenli bir şekilde transfer edildi. Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü profesyonel ekipleri tarafından saldırganın ikna edilmesi ve HAP Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Gültekin acil durumu sonlandırmasını takiben tatbikat başarılı bir şekilde tamamlandı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkez Müdürü ve aynı zamanda HAP Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Gültekin tatbikat sonunda yaptığı konuşmada, Merkez Müdürlüğü bünyesinde oluşabilecek acil durumları tecrübe etmek için düzenli aralıklar ile tatbikatlar gerçekleştirdiklerini belirtti. Yapılan bu tatbikatlar ile Merkez Müdürlüğü'nde oluşan istenmeyen durumlara acil müdahalenin ve idarenin test edilerek, görevli personelin bu gibi durumlarda hazır bulunma düzeyinin arttırıldığını söyledi.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
-9
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?