Hastanede Bir Skandal Daha! Fazla karbonmonoksit verildi, Hasta yoğun bakıma kaldırıldı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bir skandal daha yaşandı. 69 yaşındaki Mehmet Nuri Sipero’ya fazla miktarda karbonmonoksit verildi. Hasta yoğun bakıma kaldırıldı.

Güncel 02.02.2019, 19:35 02.02.2019, 19:35
Hastanede Bir Skandal Daha! Fazla karbonmonoksit verildi, Hasta yoğun bakıma kaldırıldı

Hastane yönetimi sorumlular hakkında soruşturma başlattı. Hastanede daha önce de ameliyat sırasında tavanlar düşmüş, bazı birimler sular altında kalmıştı.

AŞIRI MİKTARDA KARBONMONOKSİT VERİLDİ

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Muğla’da 120 milyon liraya mal olan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde büyük bir skandal yaşandı. Hastanede difüzyon testi sırasında 69 yaşındaki Mehmet Nuri Sipero isimli hastaya aşırı miktarda karbonmonoksit verildi. Fazla miktarda karbonmonoksit verilen hasta Sipero tedavi sırasında bayıldı. Mehmet Nuri Sipero hemen yoğun bakıma kaldırıldı. Yoğun bakım ünitesinde tedavisi tamamlanan Mehmet Nuri Sipero taburcu edildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşanan skandalın ardından hastane yönetimi soruşturma başlattı. Karbonmoksit zehirlenmesine sebebiyet veren personelin savunması alındı. Hastane yönetiminin soruşturmayı haftasonu tamamlayacağı öğrenildi.
Sinan Boyacı

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?