“Hastane Kavşağını Düzenleyin Ölümleri Önleyin!..”

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesi, Şanlıurfa karayolunun 10 Km, Sinde bulunan 200 yataklı Siverek devlet hastanesine her gün yaklaşık bin insan tedavi amaçlı geliyor. Siverek merkez ve köylerinin dışında çevre İlçelerden de her gün hastaneye yüzlerce insan geliyor.

“Hastane Kavşağını Düzenleyin Ölümleri Önleyin!..”

200 yataklı devlet hastanesi faaliyete geçtiği tarihten beri hastane kavşağında onlarca ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası meydana geldi, yaşanan kazalarda onlarca vatandaş yaşamını yitirdi Onlarcası da sakat kaldı.

Siverekliler hastane kavşağında yaşanan kazaların önlenmesi amacıyla hastane’ye giden yolda köprülü bir kavşağın yapılması talebi yıllardır karşılanmadı.

TIKLAYIN

Siverek’te Bulunan Sivil Toplum Kuruluşlarının Talebi “Hastane Kavşağını Düzenleyin Ölümleri Önleyin!..”

Siverek’te faaliyette bulunan sivil toplum kuruluşları hastane kavşağında yaşanan kazaların önlenmesi için karayolları bölge müdürlüğünün soruna acilen çözüm bulmasını talep ettiler.

Sivil toplum kuruluşları adına hastane kavşağında gazetecilere açıklamada bulunan Siverek Gıda Maddeleri Odası Başkanı Abdulvahit Sevdalı gazetecilere yaptığı açıklamada şunları dile getirdi”  yıllardan beridir bağırıyoruz yalvarıyoruz, rica ediyoruz Allah aşkına bu hastane kavşağını düzenleyin her seferinde proje hazır yapacağız edeceğiz diyorlar yıllar oldu soruna çözüm bulunamadı gün yok ki trafik kazası yaşanmasın ölümler meydana gelmesin, bir hafta önce yaşanan kazada odamızın üyesi olan bir arkadaşımız yaşamını yitirdi son kez yalvarıyoruz bu ölüm son olsun bir an önce hastane kavşağının karayolları bölge müdürlüğünce düzenlenmesinin yapılmasını rica ediyoruz yalvarıyoruz insanımız bu yolda artık ölmesin canımıza tak etti ölümler” dedi.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER