Hastane Kantinlerinde Hem Personel Hem Hasta Yakınları Soyuluyor

En son örneği Samsun Eğitim Araştırma Hastane kantininde yaşanan fahiş fiyat uygulaması örneğinden sonra ilk kez bir valilik duruma el koyarak denetim yaptı. Yüksek fiyatlarla satılan çay, poça ve su gibi ürünler başta olmak üzere bir çok ürünün yüksek fiyatı nedeniyle Samsun Valiliği duruma el attı.

Güncel 15.02.2019, 07:20 15.02.2019, 07:20
Hastane Kantinlerinde Hem Personel Hem Hasta Yakınları Soyuluyor

Samsun'da Eğitim Araştırma Hastanesi, Gazi Devlet Hastanesi ve bazı hastane kantinlerindeki yüksek fiyatlar, vatandaşı mağdur ediyordu. Kantin fırsatçıları, meyve suyu ve kolayı 6 liradan, çayı 3 liradan, çikolatayı 7 liradan, tostu 7 lira 50 kuruştan, bisküviyi 4 liradan ve kahvaltı tabağını 16 liradan vatandaşlara satıyordu. 

TUTANAK TUTULDU

TIKLAYIN

Samsun Valisi Osman Kaymak, Ticaret İl Müdürü Cemil Kocaoğlu'na talimat verdi. Talimat sonrası, ekipler hastane kantinlerinde gün boyu denetim yaptı. Tespit edilen durum hakkında tutanak tutuldu, işyeri sahiplerinden savunma alındı.

DENETİMLER SÜRECEK

Ticaret Bakanlığı'na gönderilen rapor kapsamında yüksek satışı yapıldığı iddia edilen ürünlerin normal standart fiyatın üstünde satıldığının tespit edilmesi halinde, kantin işletmecilerine ceza kesilecek. Denetimlerin süreceği açıklandı.

Samsun'da Eğitim Araştırma Hastanesi, Gazi Devlet Hastanesi ve bazı hastane kantinlerindeki yüksek fiyatlar, vatandaşı mağdur ediyordu. Kantin fırsatçıları, meyve suyu ve kolayı 6 liradan, çayı 3 liradan, çikolatayı 7 liradan, tostu 7 lira 50 kuruştan, bisküviyi 4 liradan ve kahvaltı tabağını 16 liradan vatandaşlara satıyordu. Durumun gazetemizde yer alması üzerine, Valilik duruma el attı.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?