Hastalar 'Sıra doldu' denilerek yollandı

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ndeki bazı polikliniklerde yaşanan doktor sıkıntısı yine şikayet konusu oldu. Hastanede dün sadece 1 kadın doğum uzmanının görev yapması nedeniyle hamilesi, hastası onlarca kadın saatlerce sıra beklemek zorunda kaldı. Kimi hastalar ise 'Sıra doldu' denilerek yollandı.

Hastalar 'Sıra doldu' denilerek yollandı

Düzce'de kısa süre önce yapılan hekim ataması ile sağlığa kan takviyesi yapılsa da bazı branşlarda çok az sayıda doktorun görev yapması sıkıntıları da beraberinde getiriyor. Özellikle en çok hastanın başvurduğu polikliniklerde izin ya da benzeri sebeplerle doktor sayısının 1'e düşmesi vatandaşları isyan ettiriyor. Buna son örnek dün Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ndeki Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği önünde yaşanan yığılma oldu.

27 Haziran Perşembe günü sadece 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanının  görev yapması yüzünden uzun süre beklemek zorunda kalan vatandaşlar, Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0542 767 18 81)'na gönderdikleri fotoğraflarla duruma tepki gösterdi. Sıra almak için uzun bir kuyruk oluşturan hasta ve hamilelerden kimi muayene olma şansı yakalarken, çoğu 'Sıra doldu' denilerek yollandı.

TIKLAYIN

Şikayet hattımıza yaşanan mağduriyeti aktaran vatandaş, "Koskoca Düzce'de 1 tane kadın doğum doktoru var. Sabah 7'de geldim, sıra bekledim ve "Sıra bitti" deyip yolladılar. Sıra alana kadar her sabah bu şekilde vatandaş mağdur oluyor. Bunu dillendirirseniz çok memnun olurum." ifadelerini kullandı.

Şehir merkezine uzak olması nedeniyle Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne gidemeyen, özelde de muayene olacak durumu olmayan hasta ve hasta yakınları, izinli günler de göz önüne alınarak, kadın doğumdaki doktor sayısının arttırılmasını talep etti.

Kaynak:oncurtv.com

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2019, 15:18

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER