Gülcan Hemşire, 22 yıldır miniklere şifa dağıtıyor

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezi Süt Çocuğu Servisi Hemşire Sorumlusu olarak görev yapan 47 yaşındaki Gülcan İlkbahar, 22 yıldır miniklere şifa dağıtıyor

Gülcan Hemşire, 22 yıldır miniklere şifa dağıtıyor

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezi Süt Çocuğu Servisi Hemşire Sorumlusu olarak görev yapan 47 yaşındaki Gülcan İlkbahar, 22 yıldır miniklere şifa dağıtıyor

Sakarya'da hemşirelik yapan iki çocuk annesi Gülcan İlkbahar, çok sevdiği mesleğinde 22 yıldır çocuk servislerinde görev yapıyor. Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Merkezi Süt Çocuğu Servisi Hemşire Sorumlusu olarak görev yapan 47 yaşındaki Gülcan İlkbahar, çocukluk hayali hemşirelik mesleğini seçti. Hastaların tedavilerinin ardından sağlıklı bir şekilde hastaneden ayrılmasından mutlu olan İlkbahar, 5 yıl farklı birimlerde görev yaptıktan sonra 22 yıldır çok sevdiği çocuklara şifa dağıtıyor.

TIKLAYIN

ÇOCUKLAR DAHA ÇARESİZ

İlkbahar, her zaman hemşire olmak istediğini, hayalini gerçekleştirdiği için de hiçbir zaman pişman olmadığını ve mesleğini severek yaptığını söyledi. İlkbahar, hasta ya da mağdur insanlara karşı farklı bir bakış açısı olduğunu, onların o sıkıntılarını gidermenin kendisine mutluluk verdiğini belirtti. Çocuk hastaların yetişkinlere göre daha çaresiz olduğunu aktaran İlkbahar, "Çünkü kendilerini ifade edemiyorlar. Onların ağlamalarından, mimiklerinden ya da hiç tepki vermemelerinden hasta olduğunu anlıyorsunuz ve buraya geldiklerinde hem aileleri hem kendileri bu konuda sıkıntılı ve stresli oluyorlar ama yatıp, tedavilerinin ardından iyi olup buradan ayrıldıktan sonra hem onlar hem bizler çok mutlu oluyoruz." diye konuştu.

SEVEREK YAPSINLAR

Çocuklara tedavi aşamasında damar yolu açarken, iğne yaparken anne olarak vicdanının sızladığını anlatan İlkbahar, onun neticesinin onlara iyilik getireceğini bildiği için buna alıştığını dile getirdi. Gülcan İlkbahar, meslekte hasta ve mutsuz bir insan grubuyla karşılaştıklarını, bu yüzden işlerinin kişilik, karakter, merhamet, sabır, özveri ve çalışkanlık gerektirdiğini belirterek, "Yeni arkadaşlara da tavsiyem, bu mesleği severek yapsınlar çünkü bizim mesleğimizin asıl karşılığı manevi. Yaptığınız iş, size huzur veriyorsa insanlar iyileşip de buradan ayrıldıklarında mutlu oluyorsanız bu meslek yapmaya değer." dedi.  İlkbahar, zaman zaman kendi çocuklarını hasta bir şekilde bakıcılarına bırakıp hastanede hizmet vermeye çalıştıklarını ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2019, 03:17

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER