Gaziler Fizik Tedavi Hastanesi Haberimizi Yayından Kaldırdık – Hastaneden Cevap Var!

1995 yılı içinde “Ankara Gazeteciler Cemiyeti” ve “TRT Kurumu” tarafından başlatılan “Haydi Türkiye! Mehmetçikle ELELE” kampanyasına Türk Milletinin gösterdiği yoğun ilginin sonucu toplanan bağışlarla TSK ELELE Vakfının koordinatörlüğünde yapımına başlanan Ankara Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 21 Nisan 2000 tarihinde 9’uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel tarafından açılışı yapılmış, açıldığı dönem itibariyle başta Balkan coğrafyası başta olmak üzere Avrupa’da bir örneği daha bulunmamasıyla dikkat çekmiştir.

Güncel 29.03.2019, 15:45 30.03.2019, 03:50
Gaziler Fizik Tedavi Hastanesi Haberimizi Yayından Kaldırdık – Hastaneden Cevap Var!

Gazilerimizin sosyal hayata bağlanmaları, fiziki gelişimlerine katkı sağlanması ve meslek edinmelerine yardımcı olunması amacı gibi bir çok hizmete imza atan Kurum, dün iki başlıkta toplanan şikâyetler sonucu haber merkezimiz tarafından sağlık personellerinin gündemine getirilmiştir. Whatsapp ihbar hattımıza gelen bilgiler de hastane yönetimi tarafından keyfi uygulamaların yapıldığı belirtilmiş, münferit bir olay olma durumuna karşın haber kaynaklarımız üzerinden yaptığımız araştırmalarımız sonucunda konuyu ziyaretçilerimizin bilgisine sunma kararı alarak, haberi sitemizde paylaştık.

Haber yayına girdikten sonra SaglikPersoneliHaber.Net ‘in gücü kendini yeniden göstermiş ve sağlık camiasında ses getirmiştir. Hastane İdaresiyle konuyla ilgili yapılan bilgilendirme görüşmelerimiz sonucunda, haberi yayından kaldırdık. Amacımızın doğru bilgiyi en hızlı şekilde sağlık personellerine ulaştırmamız olduğunu önceki haftalarda gündeme getirdiğimiz birçok haberde de vurguladığımız gibi bu olayda da ziyaretçilerimize olan sorumluluğumuz gereği haberi yayından kaldırma nedenimizi ve haberde geçen şikâyetlerle ilgili son durumu paylaşmak istiyoruz.

Yemekhane bölümünde doktor ve diğer personel ayrımı yapıldığı konusunda;

700’den fazla çalışanın olduğu, çalışan sayısının fazla olmasından dolayı tek bir yemekhanede bu kadar sayıda personelin uzun yemek kuyrukları oluşturulacağı öngörüldüğünden 3 ayrı yemekhane ile personele hizmet verildiği belirtilmiş, Doktor ve diğer personel gibi bir ayrımın kesinlikle olmadığı bilgisi iletilmiştir.

Personel otoparkında sabah saat 10:00’a kadar özel güvenlik görevlisi görevlendirilerek, doktor haricinde personellerin bu alana araç park etmesine izin verilmediği konusunda ise;

Hastanenin 3 farklı otopark bölümüne sahip olduğu, her bir otoparkta ayrı ayrı birer güvenlik görevlisinin mesai yaptığı, bu işlemin amacının ise; ayaktan tedaviye gelen gazi ve iç güvenlik yaralılarından, ortalama günlük 30-35 kişinin tekerlekli sandalye ile geldiği, bu kişilerin tekerlekli sandalye ile transferlerinin yapılması, araçlarının uygun şekilde park edilmesi ve hastane bölümüne rahat ve güvenli geçebilmeleri, bunun yanında kesinlikle bu alanda da doktor ve diğer sağlık personeli gibi bir ayrımın yapılmadığı, tüm branşlar da personelin dilediği park bölümüne aracını park edebildiği haber merkezimize iletilmiştir.

TIKLAYIN

Aşağıda hastane basın birimi tarafından gönderilen açıklamayı da okuyabilirsiniz.

Sözün Özü;

Konuyu gündeme getirme amacımız; Hasta bedenleri şifalandırmak için emek harcayan, gündüz mesaileri ile gece nöbetleri arasında koşuşturan, hasta ve hasta yakınlarıyla iletişimde her zaman “güler yüzlü” olmaları beklenen; uzun çalışma saatleri, ağır iş yükü, dönmeyen döner sermaye, özlük hakları gibi birçok başlık altında sıralanacak sorunlarla uğraşan sağlık personellerinin sesi olmak, varsa haksız ve keyfi uygulamaların önüne geçme adına dürüst, etik ve tarafsız bir şekilde yayın kurallarımız çerçevesinde gündeme getirdik ve getirmeye, sorunların takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Takdir ziyaretçilerimizin.

Saygılarımızla..

Sağlık Personeli Haberler.Net Yazı İşleri Sorumlusuna;
28.03.2019 tarihinde Hastanemiz hakkında yayınladıgınız haber gerçeği yansıtmamaktadır. Açıldığı günden bugüne alanında ülkemizin gözbebeği; Kahraman Gazilerimizin yuvası olan hastanemizde Gazilerimiz haricinde hiç kimseye ve hiçbir meslek gurubuna yönelik ayrıcalık yapılması söz konusu değildir. Haberinize konu olan tamamen subjektif değerlendirmeler başta Kahraman Gazilerimiz olmak üzere tüm hastalarımız ve çalışanlarımızı derinden üzmüştür.
Gaziler FTREAH

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (1)
Muhittin Şahan 2 yıl önce
Asparagas haber yapmak size çok yakışmış hastane çalışanı olarak bu yalan haberden dolayı sizi kınıyorum muhtemelen bu haberle gündeme gelmeye çalışıyorsunuz ama burdan size ekmek çıkmaz
-5
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?