Fikret Bila: Sağlık Bakanı, eski şirketini zengin etmeye devam ediyor

Hürriyet ve Milliyet Gazetesi Eski Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila, Devlet malı deniz midir? başlıklı t24.com.tr internet sitesinde kaleme aldığı köşe yazısında, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve Ankara Garı Misafirhanesinin Medipol Üniversitesine tahsisine göndermede bulunarak "... Onlar ise kağıt üstünde yönetimini bıraktıkları eski şirketlerini zengin etmeye devam ettiler." dedi.

Güncel 31.07.2019, 00:58 31.07.2019, 01:12
Fikret Bila: Sağlık Bakanı, eski şirketini zengin etmeye devam ediyor

Fikret Bila'nın Köşe Yazısı;

...........

Yeni Türkiye, devlet hizmeti anlayışını değiştirip, yeni sistemde özel sektörden bakanlar atadı. Amaç, özel sektör deneyimi olan bu kişilerin devleti de aynı yetenekle yönetmeleriydi. ABD’deki sisteme özenmenin bir sonucu, devlet hizmetinden gelenlerin değil özel sektörden gelenlerin, devleti kendi şirketi gibi çok güzel yöneteceklerine olan inançtı.

Bu nedenle özel hastanesi ve vakıf üniversitesi olan Sağlık Bakanı, özel okulları olanı Milli Eğitim Bakanı, turizm işletmeleri olanı Turizm Bakanı yaptılar.

TIKLAYIN

Ortaya çıkan ilk uygulamalar Turizm Bakanı’nın eski şirketinin kaçak yapılarına, otellerine imar affından yararlanarak ruhsat alması, Türkiye sahillerinin değil, turizmde rakip olduğumuz Yunanistan adalarının reklamının yapılması, Sağlık Bakanı’nın vakıf üniversitesine de devlet malı tarihi bina ve Atatürk Orman Çiftliği gibi en kıymetli yerden arazi tahsis edilmesi oldu.

Oysa onlardan beklenen, özel sektördeki başarılarını devlete taşıyıp, devleti güçlendirip zengin etmeleriydi.

Onlar ise kağıt üstünde yönetimini bıraktıkları eski şirketlerini zengin etmeye devam ettiler.

Eski Türkiye ile yeni Türkiye arasında bir de “devlet malı” farkı çıktı.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
sisli
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?