FETÖ'nün doktor yapılanması çökertildi! 12 İlde operasyon, 42 Gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün FETÖ’nün doktor yapılanmasına yönelik 12 ili kapsayan operasyonuyla uzun zamandır takip edilen ve ülke genelindeki hastanelerde görev yapan doktorlardan sorumlu olan ve kendileri de doktor olan yönetici konumundaki 42 isimle örgütün sağlık alanındaki ÜNİTE adı verilen ağı ortaya çıkarıldı.

FETÖ'nün doktor yapılanması çökertildi! 12 İlde operasyon, 42 Gözaltı

Organize Suçlarla Mücadele Şubesi FETÖ’nün tıp dünyasındaki yapılanmasını çökertti. Uzun zamandır takip edilen ve ülke genelindeki hastanelerde görev yapan doktorlardan sorumlu olan yönetici konumundaki 42 isim belirlendi. Kendileri de doktor olan 42 yönetici hakkında verilen gözaltı kararıyla 12 ilde eşzamanlı operasyon düzenlendi. Şüphelilerin örgüt tarafından kendi görev yaptıkları ve il genelindeki hastanelerde uygulanmak üzere verilen talimatları iletmek, örgüt mensubunun takibini yapmak ve örgüt mensuplarının maaşlarından kesilen belirli bir kısım parayı örgüte aktarmakla görevli ÜNİTE yapılanması ismi verilen yapıda yönetici pozisyonunda oldukları tespit edildi. Şüphelilerin ayrıca örgütün gizli haberleşme programlarından olan ByLock kullandıkları belirlendi.  

DOKTORLARA DERECE 

Şüphelilerin ByLock yazışmalarında ‘BRM, BR, PERSONEL, BRMMM, DVR, SEKTR BİRİM’ adlarıyla gruplar oluşturdukları  belirlenirken doktorlara örgütün üst düzey isimleri tarafından 1’den 5’e kadar puan verildiği ortaya çıktı. 

TAYİNLER DEVREDİLİYOR 

TIKLAYIN

Doktorların başka bir yere tayininin çıkması halinde imamlar arasında elden devir işlemleri yapıldığı, devir işlemlerinin bazılarının yeni atandığı yere örgüt üst düzey sorumlusu  tarafından bizzat gerçekleştirildiği belirlendi. 

BYLOCK KONUŞMALARI DEŞİFRE EDİLDİ 

Şüphelilerin çözülen ByLock konuşmaları şöyle: “Üroloji Kartal Eğitim Araştırma’dan Çanakkale’ye gitmişti. Mecburiyeti bitmiş, İstanbul'a gelmiş olabilir. Sağa sola sorarsanız çok iyi olur”. 

“Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi'ni Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nden kazanmış ablamız. İç hastalıkları bölümüne yerleşti. Dört dörtlük bir arkadaş elden devir ve tanışmak için irtibat istiyoruz”, “Onkoloji hastanesi baş asistan 5 yıllık evli 6 bin tl burs sözü var."

Kaynak: Akşam

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2019, 10:31

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER