Eski Sağlık Bakanı Yeni Parti Kuruyor!

Ak Parti dönemi Eski Başbakanlarından Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi'ni kurmasının ardından eski Sağlık Bakanı Rifat Serdaroğlu’da yeni bir parti kurmak için harekete geçti. Eski Sağlık Bakanı Rifat Serdaroğlu'nun önümüzdeki haftalarda yeni parti kurma çalışmalarına başlayacağı tahmin ediliyor. İşte kurulacak olan yeni parti hakkında detaylar.

Güncel 23.12.2019, 12:19 23.12.2019, 12:26 Güler Sağlam
Eski Sağlık Bakanı Yeni Parti Kuruyor!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan arasında yaşanan gelişmelerina ardından kulislerde gözler yeni parti iddialarına çevrildi. Kulislere yeni parti iddiaları dolaşırken gazeteci Rahmi Turan yeni bir iddia ortaya attı. Tansu Çiller döneminde Sağlık Bakanı olarak görev yapan Rifat Serdaroğlu'nun yeni bir parti kuracağı iddiası, gündemi hareketlendirdi.

Sözcü Gazetesi'ndeki bügünkü köşesinde yeni bir parti daha kurulacağını duyuran Turan, "Davutoğlu ve Babacan'ın partilerine, bir yenisi daha ekleniyor" açıklamasıyla iddianın fitilini ateşledi.

YENİ PARTİ Mİ KURULUYOR?

Personel Sağlık Whatsapp grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Turan, bu yeni parti çalışmalarını "Çoban Ateşi Hareketi" olarak nitelendirdirken, "Demokratik merkezde bir parti olacak ve Türk siyasetine yeni bir soluk getirecek" ifadelerini kullandı.

Turan, yeni parti hazırlıklarına başlayan ismin ise ANAP ve DYP dönemlerinde bakanlıklar yapan Rifat Serdaroğlu olduğunu duyurdu.

RİFAT SERDAROĞLU KİMDİR?

1948 yılında İzmir Bergama'da doğdu. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümü mezunu. Adalet Partisi Bergama İlçe Başkanlığı yaptı. 1977'de aynı ilçenin belediye başkanlığı görevlerinde bulundu. 1984 yılında DYP İzmir il teşkilatının kurucuları arasında yer aldı. 1985'te ilk kongrede il başkanı seçildi. Parlamento öncesinde serbest çiftçilik yaptı. 1991 Genel Seçimlerinde İzmir 3. bölgeden milletvekili oldu.

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
14
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?