Eski Sağlık Bakanı Yeni Parti Kuruyor!

Ak Parti dönemi Eski Başbakanlarından Ahmet Davutoğlu'nun Gelecek Partisi'ni kurmasının ardından eski Sağlık Bakanı Rifat Serdaroğlu’da yeni bir parti kurmak için harekete geçti. Eski Sağlık Bakanı Rifat Serdaroğlu'nun önümüzdeki haftalarda yeni parti kurma çalışmalarına başlayacağı tahmin ediliyor. İşte kurulacak olan yeni parti hakkında detaylar.

Eski Sağlık Bakanı Yeni Parti Kuruyor!

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan arasında yaşanan gelişmelerina ardından kulislerde gözler yeni parti iddialarına çevrildi. Kulislere yeni parti iddiaları dolaşırken gazeteci Rahmi Turan yeni bir iddia ortaya attı. Tansu Çiller döneminde Sağlık Bakanı olarak görev yapan Rifat Serdaroğlu'nun yeni bir parti kuracağı iddiası, gündemi hareketlendirdi.

Sözcü Gazetesi'ndeki bügünkü köşesinde yeni bir parti daha kurulacağını duyuran Turan, "Davutoğlu ve Babacan'ın partilerine, bir yenisi daha ekleniyor" açıklamasıyla iddianın fitilini ateşledi.

YENİ PARTİ Mİ KURULUYOR?

TIKLAYIN

Turan, bu yeni parti çalışmalarını "Çoban Ateşi Hareketi" olarak nitelendirdirken, "Demokratik merkezde bir parti olacak ve Türk siyasetine yeni bir soluk getirecek" ifadelerini kullandı.

Turan, yeni parti hazırlıklarına başlayan ismin ise ANAP ve DYP dönemlerinde bakanlıklar yapan Rifat Serdaroğlu olduğunu duyurdu.

RİFAT SERDAROĞLU KİMDİR?

1948 yılında İzmir Bergama'da doğdu. Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi Maliye Bölümü mezunu. Adalet Partisi Bergama İlçe Başkanlığı yaptı. 1977'de aynı ilçenin belediye başkanlığı görevlerinde bulundu. 1984 yılında DYP İzmir il teşkilatının kurucuları arasında yer aldı. 1985'te ilk kongrede il başkanı seçildi. Parlamento öncesinde serbest çiftçilik yaptı. 1991 Genel Seçimlerinde İzmir 3. bölgeden milletvekili oldu.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 12:26

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER