Erbakan’ın; Memura, İşçiye Yaptığı Zammı Verin

Toplu sözleşme görüşmelerinin yapıldığı bu günlerde, memurun ve işçinin haklarının verilmediğini söyleyen Saadet Partisi Lideri Karamollaoğlu’ndan iktidara öneri geldi. Karamollaoğlu yaptığı açıklamada memur ve işçiye, 54. Hükumet Başbakan’ı merhum Necmettin Erbakan’ın verdiği zammı verilmesini istedi ve devamında “tabii bu da bir ihtimal” ifadelerini kullandı.

Erbakan’ın; Memura, İşçiye Yaptığı Zammı Verin

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin ekonomik olarak zor bir dönemden geçtiğini ve mevcut iktidarın sorunları çözme konusunda başarısız olduğunu söyledi.

Kamuoyunda Milli Görüş lideri ve 54. Hükumet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın döneminde işçi, memur, emekliye yapılan büyük hizmetler akıllardaki tazeliğini koruyor.

Milli Görüş iktidarının efsane olarak nitelendirilen politikalarının bugünkü Ak Parti iktidarı tarafından uygulanmaması ise ciddi tepkilere neden oluyor.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sosyal medya hesabı twitter üzerinden son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılara ilişkin önemli bir video paylaşımında bulundu.

TIKLAYIN

Açıklamasından Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın başbakan olduğu dönemde ülkedeki çalışan ve üreten bütün kesimlere büyük bir ekonomik refah ortamı oluşturulduğunu dile getiren Karamollaoğlu; işçiye, memura, emekliye Erbakan Hoca dönemindeki zamların yapılmasını talep ederken şu ifadelerde bulundu: “17 senedir 20 senedir ülkemiz zor bir dönemden geçiyor. Daha doğrusu 28 Şubat’ta 1997 yılında Türkiye’de bir ümit belirmişti. Geçimini zor sağlayarak bir ücret alan Memur, İşçi, Emekli, Bağ-Kurlu, Çiftçi hemen hemen her sahada geçim sıkıntısı çeken insanlar birdenbire beklemedikleri bir ücretle karşı karşıya kaldılar. Özellikle de Bağ-Kur emeklisi olan belki eşinden dolayı bir kadının bankaya gittiğinde aldığı maaşın çok fevkinde bir para alınca ‘evladım sen bir yanlışlık yaptın anlaşılan bu kadar para ben hiç görmedim, sen buna bir daha bak” dediğinde ‘yok teyze devir değişti, Erbakan geldi” ifadeleri kullanılmıştı” dedi.

İktidarların milletin sorunlarına çareler bulması için dertlenmeleri gerektiğini aktaran Karamollaoğlu, “Eğer iktidarlar, bir meseleye yaklaşırken hakkaniyeti önde tutarlarsa bu ülkede çalışan bütün insanların, kesimlerin dertleriyle dertlenirlerse çözüm bulunur. Elbette bir de akılları varsa. Yani herkes her şeyi düşünebilir diye bir kaide yok“ şeklindeki değerlendirmelerde bulundu.

Öte yandan vatandaşın iktidara getirdikleri kişi ve partileri seçerken kırk kere düşünmeleri gerekir uyarısında da bulunan Karamollaoğlu, “Tercih milletimizin ama. Demokratik bir ortamda insanlar ‘ben böyle istiyorum’ der, yahut da ‘ben falancaların iktidarda olmasını istiyorum’ der ama onun karşılığını bulamazlarsa bu kendi kabahatleri. Kırk kere düşeceksiniz kırk kere aynı hatayı tekrar edeceksiniz, o zaman çözüm bulma imkanı olmaz” şeklinde ifade etti.

Diğer taraftan ekonomik süreçlerin adalet ve hakkaniyet çerçevesinde olmasının iktidarlara bağlı olduğunu belirten Karamollaoğlu, Erbakan Hoca’nın hayata geçirdiği ekonomi politikalarının bugün uygulanmadığını ifade etti.

Ayrıca kamuoyunda Milli Görüş lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’nın yaptığı hizmetleri bugünkü Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapamaması veya yapmaması ise önemli bir tartışma konusu olmaya devam ediyor.

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

TeleGram Kanalımıza Buradan Üye Ol

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER