Entegre 112 Personellerinin Kıyafet Sorunu Çözüm Bekliyor

B tipi entegre 112 personellerinin resmi kıyafetlerinde yaşanan sorun uzun zamandır devam ediyor. Halk sağlığı başkanlığına bağlı entegre hastanelerde görevli b tipi entegre 112 personellerinin yaklaşık 2-3 yıldır 112 resmi kıyafetlerini alamadıkları, yetki makamlar tarafından bu konunun sürüncemede bırakıldığı belirtiliyor.

Güncel 02.04.2019, 11:12 02.04.2019, 11:28
Entegre 112 Personellerinin Kıyafet Sorunu Çözüm Bekliyor

Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliğinde ve Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Çalışma Yönergesinde "kıyafet yardımı gibi özlük hakları fiilen çalıştığı kurum tarafından karşılanacak" ibaresi bulunduğundan B tipi entegre hastane personelleri çalıştıkları birimlerden 112 resmi kıyafet temini elde edemiyor.

ENTEGRE 112 RESMİ KIYAFET SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR

TIKLAYIN

112 resmi kıyafetlerinin İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezinden yukarıda belirttiğimiz yönetmelik ve yönerge maddelerine istinaden temin edilememesi nedeniyle, resmi kıyafet sorunu yaşayan 112 personellerinin sorunlarına bağlı oldukları kurum çözüm üretmesi gerekirken, kıyafet sorunu 2-3 yıldır personeli mağdur etmeye devam ediyor.

Entegre Hastanelerin kendi bütçeleri olmamasından kaynaklı bu sorun nedeniyle, bir çok ilde bu sorunun devam ettiği, bir kaç ilde entegre 112 personellerinin kadrolarının İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezine geçirilerek çözüm bulunmaya çalışıldığı gelen bilgiler arasında.

Konuyla ilgili memurlar.net'in araştırma haberine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Yorumlar (0)
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?