Entegre 112 Personellerinin Kıyafet Sorunu Çözüm Bekliyor

B tipi entegre 112 personellerinin resmi kıyafetlerinde yaşanan sorun uzun zamandır devam ediyor. Halk sağlığı başkanlığına bağlı entegre hastanelerde görevli b tipi entegre 112 personellerinin yaklaşık 2-3 yıldır 112 resmi kıyafetlerini alamadıkları, yetki makamlar tarafından bu konunun sürüncemede bırakıldığı belirtiliyor.

Entegre 112 Personellerinin Kıyafet Sorunu Çözüm Bekliyor

Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliğinde ve Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü İl Ambulans Servisi Çalışma Yönergesinde "kıyafet yardımı gibi özlük hakları fiilen çalıştığı kurum tarafından karşılanacak" ibaresi bulunduğundan B tipi entegre hastane personelleri çalıştıkları birimlerden 112 resmi kıyafet temini elde edemiyor.

ENTEGRE 112 RESMİ KIYAFET SORUNU ÇÖZÜM BEKLİYOR

TIKLAYIN

112 resmi kıyafetlerinin İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezinden yukarıda belirttiğimiz yönetmelik ve yönerge maddelerine istinaden temin edilememesi nedeniyle, resmi kıyafet sorunu yaşayan 112 personellerinin sorunlarına bağlı oldukları kurum çözüm üretmesi gerekirken, kıyafet sorunu 2-3 yıldır personeli mağdur etmeye devam ediyor.

Entegre Hastanelerin kendi bütçeleri olmamasından kaynaklı bu sorun nedeniyle, bir çok ilde bu sorunun devam ettiği, bir kaç ilde entegre 112 personellerinin kadrolarının İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezine geçirilerek çözüm bulunmaya çalışıldığı gelen bilgiler arasında.

Konuyla ilgili memurlar.net'in araştırma haberine buradan ulaşabilirsiniz.

SaglikPersoneliHaber.Net/ÖZEL HABER

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 11:28

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER