Emniyet Müdürü, Acil Tıp Uzmanı Doktoru Darp Etti İddiası

17 Temmuz'da Ankara'da bir ilçe emniyet müdürünün ,acil tıp uzmanına sözlü ve fiziki şiddete uğradığını açıklayan Ankara Tabip Odası, "Fail hakkında gerekli işlemlerin yapılmadığı gibi kolluk birimleri tarafından kayrıldığı yolunda tespit ve iddialar söz konusudur. Ankara Valiliği ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gerekli başvurular yapılmıştır. Olayın takipçisiyiz” ifadeleri yer aldı."

Emniyet Müdürü, Acil Tıp Uzmanı Doktoru Darp Etti İddiası

Ankara’da bir kamu sağlık kuruluşunda acil tıp uzmanı olarak görev yapan hekim, Ankara İlçe Emniyet Müdürü olan hasta yakını tarafından sözlü ve fiziki olarak şiddete uğradı.

TIKLAYIN

Konu ile ilgili yazılı açıklama yapan ATO, bu durumun kaygı verici olduğunu belirterek, “Nitekim şiddet olayı sonrasında ilçe emniyet müdürü olan fail hakkında, emredici hükümlerin varlığına karşın yakalama ve gözaltı ile savcılığa sevk yolunda gerekli usulü işlemlerin ve tedbirlerin uygulanmadığı, diğer bir ifade ile failin kolluk birimleri tarafından kayırıldığı yolunda tespit ve iddialar da söz konusudur.

Tabip odamız, yaşanan şiddet olayı üzerine derhal olayın yaşandığı hastaneye de giderek gerekli hukuki girişimlerde bulunmuş, şiddete maruz kalan hekimimizin güvenliği de tarafımızca sağlanmış, ayrıca olayla ilgili Ankara Valiliği ile Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gerekli başvurular da yapılmıştır ve yapılacaktır. Olayın takipçisiyiz” dedi.

Ankara/EVRENSEL

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2019, 16:25

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER