Emekli hemşirenin kefillik dramı! 7 katlı apartmanı gitti

Güngör Atıcı hayatını ikame ettirebilmek için şimdilerde Elazığ Büyük Çarşı önünde yaptığı el işi ürünleri satıyor. Detaylar haberimizde..

Güncel 22.01.2019, 20:29 22.01.2019, 20:29
Emekli hemşirenin kefillik dramı! 7 katlı apartmanı gitti

TIKLAYIN

Yıllar önce trafik kazasında kaybettiği eşinin arkadaşlarına kefil olan emekli hemşire Güngör Atıcı, 19 daireli 7 katlı apartmanı, 5 evi ve 9 otomobilini kaybetti. Atıcı, kalan 300 bin liralık borcunu ödeyebilmek ve hayatını sürdürebilmek için şimdi Elazığ Büyük Çarşı önünde yaptığı el işi ürünleri satıyor.

Mustafa Uc'un haberine göre 68 yaşındaki emekli hemşire Güngör Atıcı, 1991 yılında trafik kazası sonucu müteahhit olan eşini kaybetti. 3 çocuğunu büyüten Atıcı, eşinin arkadaşlarına kefil oldu.

4 bankadan çekilen yaklaşık 3 milyon liralık krediye kefillik için imza attı. Ancak borçlular krediyi ödeyemeyince Atıcı, tüm mal varlığını satmak zorunda kaldı. Çocuklarının karşı çıkmasına rağmen kefil olduğunu belirten Atıcı "Bir imzadan ne olacak dedim. Aynı gün 4 bankadan kredi çektik. Kredi ödenmeyince ben icralık oldum. Ne mal varlığım varsa hepsini bu borç için sattım. 7 katlı, 19 daireli evim vardı. Ayrıca 5 ev vardı. Oğlumun kiralama işi yaptığı 9 da aracımız vardı, hepsi gitti. 300 bin lira da borç kaldı. Halen ödüyorum ve çok zor durumdayım" dedi.

Mal varlığını kaybedince kalacak yeri dahi olmayan ve Elazığ'da otobüs terminalinin mescidinde yaşamaya başlayan Atıcı'ya belediye yardım eli uzattı, kalabileceği bir oda verdi. Emekli maaşında da haciz bulunan Atıcı, şimdi kalan borcu ödeyebilmek ve geçimini sağlayabilmek için yaptığı el işi ürünleri ile mendil satıyor. Çocuklarından yardım almadığını belirten Atıcı "Maaşımdaki icra kalksa kendi hayatımı sürdürebileceğim" diyerek hayırseverlerden yardım istedi.

 

Yorumlar (0)
-2
açık
Günün Anketi Tümü
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?
Sağlık Çalışanı olarak aldığınız maaş yaptığınız işin karşılığı mı?