Elazığ’da Hemşire’ye Yapılan Şiddeti Kınıyoruz !

Kamu ve Üniversitesi Hastaneleri Sağlık, Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Kamu Sağlık-Sen) Genel Başkanı Ümit Karataş Elazığ da özel bir hastanede görev yapan Hemşire Şeyma G.’ye hasta yakını öğretmen yönelik uygulanan darp ve şiddetten dolayı basın açıklaması yaptı.

Elazığ’da Hemşire’ye Yapılan Şiddeti Kınıyoruz !

Elazığ’da özel bir hastanede görev yapan genç hemşire, hasta yakını öğretmen tarafından darp edildiği iddia edildi. Hemşire darp raporu alırken, şikayetçi olduğu olaya karışanlar ise gözaltına alındı.

TIKLAYIN

Özel bir hastanenin çocuk bölümünde İ.S. ve ailesi rahatsızlanan çocuklarını hastaneye getirmiş, Hastanede tedavi altına alınan çocuğa hemşire Şeyma G. müdahale etmiş ve çocuğun damar yolunu çıkarmasıyla aile yakınları hemşireye küfür ederken, öğretmen olduğu öğrenilen bir yakını da darp ettiği iddia edildi. Durumun polise bildirilmesi üzerine hastaneye polis ekibi sevk edilmiş ve hemşireyi darp eden öğretmen ile bir yakını gözaltına alınmıştır.

Kamu ve Üniversitesi Hastaneleri Sağlık, Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Kamu Sağlık-Sen) Genel Başkanı Ümit Karataş konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları bizi derinden yaralamaktadır. Sebebi ne olursa olsun böyle bir durumun asla kabul edilemeyeceğini her zaman dile getiriyoruz. Yaşanan bu vahim hadiseyi de kınıyoruz. Sağlık çalışanlarımızın yaşadıkları bu tip olaylarda her zaman KAMU SAĞLIK-SEN olarak yanlarındayız. Görevi başında şiddete maruz kalan Şeyma G. Hemşiremize geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, saldırıyı gerçekleştiren şahısların en ağır cezayı almaları için yargıya taşınan olayın sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2019, 20:23

saglikpersonelihaber.net IOS ve Android Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel haberlerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

SaglikPersonelHaber.Net Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

SaglikPersonelHaber.Net IOS Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Instagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER